اسرائیل می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را مدت‌ها متوقف کند/در صورت مداخله حزب‌الله به لبنان حمله زمینی می‌کنیم

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

مشاور سابق امنیت داخلی اسرائیل که به تازگی از این سمت کناره‌گیری کرده، مدعی است که اسرائیل به تنهایی هم می‌تواند به ایران حمله کند و برنامه هسته‌ای این کشور را مدت‌ها به عقب بیاندازد.

مشاور سابق امنیت داخلی اسرائیل:اسرائیل می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را مدت‌ها متوقف کند/در صورت مداخله حزب‌الله به لبنان حمله زمینی می‌کنیم
«یعکوف عامیدرور» مشاور سابق امنیت داخلی اسرائیل که به تازگی از این سمت کناره‌گیری کرده، مدعی است که اسرائیل به تنهایی هم می‌تواند به ایران حمله کند و برنامه هسته‌ای این کشور را مدت‌ها به عقب بیاندازد.

 به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «یعکوف عامیدرور» که تا دو هفته قبل سمت مشاور امنیت داخلی اسرائیل را بر عهده داشت، روز دوشنبه مدعی شد اسرائیل به تنهایی هم قادر است علیه ایران دست به حمله نظامی بزند. به ادعای وی این حمله می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را برای مدت‌ها متوقف کند.

مقامات رژیم‌صهیونیستی در دو هفته اخیر و با مطرح شدن احتمال حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵، بر حملات لفظی خود علیه ایران و توافق احتمالی با این کشور، افزوده‌اند. اسرائیلی‌ها در این مدت بارها مدعی شده‌اند که حتی بدون همراهی آمریکا هم ممکن است به تأسیسات هسته‌ای ایران حمله کنند.

عامیدرور امروز در مصاحبه با نشریه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» با تکرار این ادعا، گفته است «بنیامین نتانیاهو» اول‌وزیر، «برای اتخاذ چنین تصمیمی آماده است، اما هر اول‌وزیری بر اساس اوضاع و شرایط تصمیم‌گیری می‌کند. شرایط است که اقدامات را مشخص می‌کند.

مشاور سابق نتانیاهو با بیان اینکه خلبان‌های ارتش اسرائیل در سال‌های اخیر پروازهای طولانی متعددی را در سرتاسر جهان و با هدف رویارویی نظامی احتمالی با ایران، انجام داده‌اند، مدعی شد ارتش اسرائیل برای اجرای دستور نتانیاهو آمادگی دارد.

وی همچنین با بیان اینکه توانایی‌های آمریکا بیشتر از اسرائیل است، گفت: اما ما هم توان کافی برای اینکه ایرانی‌ها را برای مدت‌های طولانی متوقف کنیم، داریم.

عامیدرور در پاسخ به این سوال که آیا اسرائیل توان هدف قرار دادن تجهیزات زیرزمینی ایران را نیز دارد یا خیر، مدعی شد که اسرائیل بلوف نمی‌زند و قادر است هر چیزی را هدف قرار دهد.

وی در مورد پاسخ احتمالی گروه‌هایی چون حزب‌الله به حمله اسرائیل به ایران هم گفت در آن صورت اسرائیل باید دست به حمله زمینی به لبنان بزند و از شلیک موشک‌های حزب‌الله جلوگیری کند.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ روز چهارشنبه در ژنو سوئیس آغاز می‌شود. مقامات اسرائیلی که می‌گویند از جزئیات توافق احتمالی با ایران مطلعند، گفته‌اند که به این توافق پایبند نبوده و حق اقدام نظامی علیه ایران را برای خود محفوظ می‌دارند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
 1. مسعود گفت:

  فکر کردی ما مثل بعضی از اعراب بی غیرت هستیم که جلوی توی … زانو بزنیم(ما از امام حسین (ع)درس آزادگی گرفته ایم)نه طور که فکر میکنی (با اون عقل ناقصت) هم نیست
  ایران با کمک خدا و رهبر فرزانه اش همیشه پابرجاست

 2. مسعود گفت:

  فکر کردی ما مثل بعضی از اعراب بی غیرت هستیم که جلوی توی زانو بزنیم(ما از امام حسین (ع)درس آزادگی گرفته ایم)نه طور که فکر میکنی (با اون عقل ناقصت) هم نیست
  ایران با کمک خدا و رهبر فرزانه اش همیشه پابرجاست

 3. سارينا گفت:

  اسرائیل به تنهائی به ایران حمله کنه!!!!!!!خخخخخخخخخخخخ.خب ولش کنین بذارین بیاد ببینیم چه غلطی میخواد بکنه هه!!!آخ که اگه دست من بود اول از همه این اسرائیل رو دود میکردم بره تو هوا برا خودش حال کنه.چه اعتماد به سقفیم داره.حمله کنه به ایران اونم تنها!!!خخخخخخخخخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *