اسفندیار قره‌باغی: موسیقی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند

۲۰م آذر ،

 اسفندیار قره‌باغی گفت: موسیقی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند و این برائ اهل موسیقی، بسیار سخت و ناگوار است؛ نه اثر فاخری منتشر می‌شود و نه آلبوم خوبی؛ وضع آموزش هم خوشایند نیست.

اسفندیار قره باغی، خواننده در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین دربارهٔ وضعیت موسیقی گفت: متاسفانه هر روز شاهد این هستیم کە تابوت موسیقی را می برند تا دفن کنند زیرا موسیقی روز به روز با مرگ و سقوط دست و پنجه نرم می کند و این برائ کسانی کە سال‌ها زندگی خود را صرف این هنر کرده اند بسیار سخت و ناگوار است.

این خواننده در ادامه افزود: متاسفانه امروز با رکود برگزاری کنسرت و انتشار یافتن آثار موسیقایی مواجه هستیم و اگر بیشتر دقت کنیم متوجه می شویم کە دیگر نمی توان به موسیقی کمک کرد زیرا زمانی  پیشکسوتان این حوزه تمام زندگی خود را برائ پیشرفت موسیقی صرف کردند اما حالا  هنرمندان جوان سعی دارند تا شیوه ای نادرست را رواج دهند ، البته ارائه آثار متفاوت و تازه اشتباه نیست بلکه آثار باید با شیوه و راه و روش مناسب ارائه شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من از همه پیشکسوتان موسیقی گله مند می باشند زیرا آنها به هنرجویان خود اعتماد کردند و عرصه موسیقی را به آنها واگذار کردند در صورتی کە این هنرجویان باید سالیان سال آموزش ببینند و صلاحیت در دست گرفتن عرصه موسیقی را ندارند. همچنین پیشکسوتان و هنرمندان محبوب به موسیقی ظلم کردند زیرا اگر برائشان مهم بود تا آخرین لحظه برائ پیشرفت این هنر می جنگیدند و بهتر است بگوییم کە هنرمندان مسئول سقوط موسیقی می باشند.

اسفندیار قره باغی در ادامه تاکید کرد: البته خود من هم از عرصه موسیقی دور شدم زیرا دیگر شاهد ارائه آثار فاخر نیستیم و وضعیت آموزش نیز فاجعه است چون هنرستان های موسیقی کە مهد تفکر و آموزش است یک استاد و یک نوازنده پیشکسوت کە مدرک موسیقی داشته باشد نمی بینیم و این نشان دهنده این است کە چقدر از اصل موضوع عقب افتاده ایم.

این خواننده از وضعیت موسیقی شکایت کرد و گفت: متاسفانه جوان تر ها جایگزین اشخاص با مهارت شدند و این به معنای دفن شدن هنر هنرمندان با آنها است، همچنین ما بعد از سالها سکوت کردیم و می خواهیم ببینیم آیا سکوت ما نتیجه بخش خواهد بود؟

منبع: هنرانلاین


موسیقی ایرانیان
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ