اسماعیلی: برخوردهای روزهای اخیر نشان داد که قوه قضاییه خط قرمز نمی‌شناسد

58-2.JPG

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: دستگاه قضایی با برخوردهای مناسب با دانه‌درشت‌ها و مفسدان اقتصادی به انتظار آحاد جامعه پاسخ مناسبی داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه همدان، غلامحسین اسماعیلی طی سخنانی در آیین معارفه مدیر کل زندان‌های استان همدان تصریح کرد: سال‌های گذشته برخورد با مفسدان اقتصادی با تاخیر انجام می‌شد و آرای صادره نمی‌توانست اقناع و اعتمادسازی عمومی را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: نحوه رسیدگی به پرونده‌های بزرگ مفاسد اقتصادی در دوره اخیر نشان می‌دهد که قوه قضاییه در اجرای عدالت تمام توان و بضاعت خود را به کار بسته است.

رییس سازمان زندان‌ها افزود: برخوردهای دیگری در روزهای اخیر با عناصری که برخی فکر می‌کردند شاید از حاشیه امن برخوردار باشند صورت گرفته که نشان می‌دهد قوه قضاییه در اجرای قانون خط قرمز نمی‌شناسد و برخورد عادلانه را مورد توجه قرار داده است.

اسماعیلی تصریح کرد: اقدامات انجام شده نشان‌دهنده نقش موثر قوه قضاییه در احساس امنیت، اجرای عدالت و تامین آسایش عمومی شهروندان است. برخورد قاطع با عناصر سودجو و فرصت‌طلب، احساس آسایش عمومی را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به نقش نیروهای نظامی و انتظامی در افزایش احساس امنیت گفت: اگر تلاش، کمک و مساعدت قضایی در کنار نیروهای نظامی و انتظامی نباشد نمی‌توانیم امنیت پایدار داشته باشیم.

رییس سازمان زندان‌ها افزود: امروزه اجرای عدالت در مجموعه قضایی با اهمیت بیشتری صورت می‌گیرد؛ به طوری که برخورد عادلانه و قاطعانه با عناصر مخل نظم و امنیت جامعه، اشرار، قاتلان، قاچاقچیان و کسانی که امنیت جامعه را به خطر می‌اندازند با اهتمام بیشتری انجام می‌شود.

اسماعیلی اضافه کرد: در سال‌های اخیر جرایم خشن هشت تا ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی همچنین درباره رسالت زندان‌ها تصریح کرد: اصلاح و تربیت کسانی که ناهنجاری دارند رسالت اصلی ماست و سعی می‌کنیم با بهره‌مندی از تعالیم ارزشمند دینی و بدون توسل به علوم انسانی جهان غرب زندانیان را به زندگی سالم برگردانیم.

رییس سازمان زندان‌ها اظهار کرد: معتقدیم که زندان سیاهچال، تبعیدگاه و شکنجه‌گاه نیست بلکه نقش تادیبی دارد و برای اینکه زندانیان پس از آزادی، جامعه را به مخاطره نیندازند باید به اصلاح و تربیت جامه عمل بپوشانیم تا مجرم با انسانی سرکش و انتقامجو تبدیل نشود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: نیازمند توسعه و بهسازی فضای زندان‌ها و توجه جدی به نظم، انضباط، امنیت و سالم‌سازی فضای زندان هستیم تا دیگر شاهد خلاف و خطا از جانب زندانیان نباشیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از خدمات ۳۳ ساله کریم ملکیتقدیر و حسن محمدیاری به عنوان مدیرکل جدید زندان‌های استان همدان معرفی شد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *