اشتباه مجددبزرگترین شرکت‌خودروسازی‌جهان

یک شرکت خودروساز ژاپنی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان به دنبال شکایتهایی که دریافت کرده فراخوان تازه ای برای بازگرداندن مدلهای لکسوس RX مدل سال ۲۰۱۰ منتشر کرده است.

مهر: به دنبال مشکلات ایجاد شده با شتاب ناخواسته خودرو لکسوس RX ساخت شرکت تویوتا، این شرکت باردیگر پس از فراخوان سال ۲۰۰۹ اقدام به ارائه فراخوان برای این خودروها از مدل سال ۲۰۱۰ کرده و خودروهای لکسوس RX 350 و RX 450h را نیز تحت این فراخوان قرار داده است.

این فراخوان خودروهای ساخته شده از ۲۸ نوامبر ۲۰۰۸ تا اول سپتامبر ۲۰۱۰ را دربر می گیرد.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، در این اتومبیلها پدال گاز در زمان سرعت به زیرپایی راننده گیر می کند و سرعت ناخواسته افزایش می یابد.

براساس سندی که به سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه ها ارسال شده، این فراخوان دربرگیرنده ۱۵۴ هزار و ۳۶ خودرو می شود.

وقتی پدال گاز گیر می کند، سرعت خودرو به قدری افزایش می یابد که کنترل کردن آن با ترمز دشوار می شود.

تویوتا یک شرکت خودروساز ژاپنی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است.

تویوتا انواع خودرو و کامیونت (دینا) و کامیون (هینو) – کوچک شهری (دایهاتسو) و لوکس (لکسوس) را تولید می‌کند.

این شرکت در سال ۲۰۰۸ توانست در فروش اتومبیل بر جنرال موتورز پیشی بگیرد و بر سلطه ۷۷ ساله این شرکت جنرال موتورز به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان پایان بدهد.

اما در سال‌های بعد، بحران کیفیت و وقوع زلزله و سونامی بی‌سابقه در ژاپن و سیل شدید در تایلند تاثیر منفی شدیدی بر تولید تویوتا داشت و باعث شد که فروشش به کمتر از ۷٫۹ میلیون خودرو در سال ۲۰۱۱ برسد در حالی که جنرال موتورز با فروشی بالغ بر ۹ میلیون دستگاه خودرو صدرنشین بود.

چندی پیش نیز یک فیلم از عذرخواهی مدیرعامل شرکت خودروسازی تویوتا از مالکان خودروهای این شرکت در سراسر جهان منتشر شد.

بر اساس اعلام مسوولان بزرگترین خودروساز ژاپن و جهان تاکنون بیش از ۷ میلیون دستگاه از خودروهای معیوب از سطح بازار جمع‌آوری شده‌اند و بیشترین فراخوان تویوتا مربوط به بازار آمریکا، اروپا و چین بوده است.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ