اشتباه کنفدراسیون والیبال آسیا

تاریخ انتشار: ۲۹ May 2016 | 12:30 pm

اشتباه کنفدراسیون والیبال آسیا

کنفدراسیون والیبال آسیا شیوه انتخاب تیم های راه یافته به المپیک را اشتباه اعلام کرد.

در حالی که قبل از آغاز ر‌قا‌بت‌های والیبال انتخابی المپیک در توکیو ژاپن اعلام شده بود سه تیم برتر این ر‌قا‌بت‌ها به همراه بهترین تیم آسیایی راهی المپیک می‌شود، اما به نظر می‌رسد شیوه انتخاب تیم‌های راه یافته به المپیک به گونه‌ دیگری است.

مسئولان برگزاری ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک در جدیدترین اعلام نظر خود گفته‌اند که اگر در بین سه تیم اول ر‌قا‌بت‌ها یک تیم آسیایی وجود داشته باشد تیم چهارم از هر قاره‌ای که باشد راهی المپیک می‌شود.

در واقع تیم‌های آسیایی برای گرفتن سهمیه دوم آسیا باید در جایگاه چهارم قرار بگیرند نه پنجم. پیش از این اعلام شده بود اگر بین سه تیم برتر از آسیا نماینده‌ای وجود داشته باشد سهمیه بهترین تیم آسیایی صرف نظر از جایگاه تیم آسیایی دیگر به این قاره می‌رسد.

این موضوع با اعتراض تیم های آسیایی ایران، چین، استرالیا و ژاپن میزبان به کنفدراسیون آسیا همراه شد. نمایندگان این چهار تیم اعتراض خود را به اطلاع ‘آری گراسا’ رئیس فدارسیون جهانی والیبال رساندند. داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در جلسه ای با ‘آری گراسا’ اعتراض ایران را به این موضوع رسما اعلام کرد.

‘سونگ ساک’ نیز در دیدار با رئیس فدراسیون والیبال ضمن تائید تصویب طرح هیئت رئیسه در دو سال قبل، گفت: اعتراض تیم های آسیایی به جا است ولی کنفدراسیون والیبال آسیا کاری نمی تواند کند.

گردآوری:گروه ورزش ممتاز نیوز
momtaznew.com/sport
منبع:isna.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *