اشعه UV در وضعیت زیانبار/ توصیه های ایمنی به شهروندان تهرانی

یوسف رشیدی درگفتگو با خبرنگار مهربا بیان اینکه هرروز میزان پرتوهای ماورای بنفش در پایتخت اندازه گیری می شود ،گفت: امروز این میزان به ۹٫۹ رسیده بود که برای شهروندان زیانبار است.

وی ادامه داد:اگر شهروندان به توصیه های پیشگیرانه عمل کنند، افزایش میزان اشعه ماورای بنفش هیچ مشکلی برایشان به وجود نمی آورد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران توصیه کرد: شهروندان از ساعت ۱۱ تا ۱۴ در معرض نور مستقیم خورشید قرارنگرفته و از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاده کنند .

به گزارش مهر ،به طور معمول میزان پرتوهای ماوراء بنفش در یک محیط بین ۱ تا ۱۲ رده بندی می شود که یک تا ۴ حدی قابل قبول است.اما از ۴ به بالا زیانبار تلقی شده و از ده به بالا خطرناک محسوب می شود.

برای هر کدام از سطوح ۴ به بالا نیز مراقبت های ویژه بهداشتی تعریف شده است.در سطوح پایین تر استفاده از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب قوی و هچنین پوشاندن تمام بدن با لباس هایی خنک و دارای جنس مناسب، کافی است، اما در سطوح بالا، لازم است حتی شهروندان به طور کامل خود را از معرض تابش آفتاب دور نگه داشته و حتی الامکان در خانه بمانند.

بر این اساس سرطان زایی پرتوهای ماورای بنفش در کشور ایران، با توجه به عرض جغرافیایی و میزان تابش آفتاب در کشور پدیده تازه ای نیست و سابقه چند صد هزا ساله دارد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ