اشیا و آثار هنری موزه ملی تنها درمکان خودشان دارای هویت می باشند!

اشیا و آثار هنری موزه ملی تنها درمکان خودشان دارای هویت می باشند!

شبکه ایران/   رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ICOM) در مراسم بازگشایی موزه ملی درگفتگو با شبکه ایران درباره قرارگیری موزه ملی درساختمان وزارت‌ارشاد گفت: دراین باره صحبت شده تا موزه بصورت قدیم خود، درب ورود برای بازدید کنندگان،ازسمت پارکی که در ضلع شرقی موزه قراردارد انجام شود تا بازدید کنندگان به راحتی ارتباط مستقیم به بیرون داشته باشد.
سیداحمد محیط طباطبایی افزود:همچنین کاشی های قدیم این موزه (اثراستاد تجویدی)که درانبارقراردارد دوباره بر روی این درب نصب خواهد شد تا کارگاه هایی که در حاشیه این موزه قرار دارد دوباره احیا شود.
وی ادامه داد: بازگشایی مجدد این موزه به عنوان مکانی جهت حمایت و توسعه هنر های ملی از طریق حمایت از هنرمندان بوده است.
کارشناس امور فرهنگی  اظهارداشت: موزه ملی یک موزه قدیمی است که بیش از ۸۰ سال از عمرآن می گذرد واز این نظر در ایران منحصر به فرد می باشد.همچنین به غیر از ساختمان قدیمی این موزه که حوضخانه باغ نگارستان درعهد فتحعلیشاه بوده مهمترین اصل این موزه شأن مکانی این موزه بوده که به مدت ۸۰ سال است هنرمندان نامی کشورمان در این موزه رفت و آمد داشته وسبب شده این موزه منزلتی مکانی داشته باشد.
رئیس ایکوم ایران تصریح کرد: منزلت موزه ملی باعث می شود اشیا و وجود ارزشی آن در هیچ جای دیگر این هویت را پیدا نکند این اشیا و آثار هنری تنها درمکان خودشان دارای هویت می باشند.
 


شبکه ایران
بازنشر: ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ