اصابت سلاح سرد امسال جان ۵۴۸ نفر را گرفت

سلامت ممتازنیوز : سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در هشت ماهه سال جاری ۵۴۸ نفر بر اثر اصابت سلاح سرد در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیات سلاح سرد ۵۵۹ نفر بود، دو درصد کاهش یافته است.

به گزارش سلامت ممتازنیوز به نقل از فارس ؛ از کل متوفیات سلاح سرد در این مدت ۴۴۹ نفر مرد و ۹۹ نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر اصابت سلاح سرد در هشت ماهه سال گذشته ۴۴۷ و تعداد زنان ۱۱۲ نفر بود.

بر اساس این گزارش در هشت ماهه سال جاری استان های تهران با ۸۰ فوتی،‌خراسان رضوی با ۴۷ فوتی و فارس با ۴۲ فوتی و استان های کهگیلویه وبویراحمد با دو فوتی، بوشهر، زنجان، قم، مرکزی و یزد هر کدام با چهار فوتی کمترین آمار مرگ بر اثر اصابت سلاح سرد را داشته اند. در این مدت استان خراسان جنوبی هیچ مورد مرگ ناشی از اصابت سلاح سرد نداشته است.

در آبان ماه امسال نیز ۶۵ نفر بر اثر اصابت سلاح سرد در کشور جان باخته اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰٫۲ درصد بیشتر شده است. همچنین در این مدت ماه های مرداد و شهریور هر کدام با ۷۷ فوتی بیشترین آمار تلفات نشی از سلاح سرد را داشته اند.

health news
باز نشر: مجله سلامت ممتازنیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.