اصلاح‌طلبان سهم‌خواه نیستند؛ اصلاح‌طلبان حق بسیاری به گردن روحانی دارند

بهمن ۱۴۰۱

زیباکلام: اگر حمایت خاتمی و انصراف عارف نبود روحانی نمی‌توانست ۱۹ میلیون رای بیاورد

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
صادق زیباکلام گفت: اصلاح‌طلبان کوچکترین انتظار و توقعی از رییس‌جمهور منتخب برای حضور در کابینه دولت یازدهم ندارند.

ایسنا نوشت: این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه “اصلاح‌طلبان حق بسیاری به گردن روحانی دارند و اگر حمایت خاتمی و انصراف عارف نبود، روحانی نمی‌توانست حدود ۱۹ میلیون رای بیاورد”، خاطرنشان کرد: با این وجود اصلاح‌طلبان برای حضور در دولت یازدهم هیچ‌گونه توقع و انتظاری از روحانی ندارند.

وی ادامه داد: اقدامات اصلاح‌طلبان در دوره انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با هدف پیشبرد دموکراسی، پایان دادن به مدیریت ناموفق اصولگرایان و نجات کشور از بحران بود و اگر امروز صحبت از سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان می‌شود، باید بگویم که این امر، القائات اصولگرایان است.

این تحلیلگر مسایل سیاسی با تاکید بر اینکه “اصلاح‌طلبان سهمی از روحانی نمی‌خواهند”، اظهار کرد: با این وجود روحانی می‌تواند به واسطه تخصص اصلاح‌طلبان، به آنها سمت‌هایی را واگذار کند.

به گفته وی، روحانی اعضای کابینه‌اش را بر اساس معیارهای حزبی و جریانی تعیین نمی‌کند بلکه همانطور که گفته است، ملاک انتخاب وی نزدیکی اشخاص به مجموعه طیف اعتدال‌گراست.

زیباکلام همچنین گفت: در کابینه آقای روحانی هم اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان می‌توانند حضور داشته باشند و همچنین اشخاصی می‌توانند باشند که نه اصولگرا باشند و نه اصلاح‌طلب.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: ملاک روحانی برای انتخاب اعضای کابینه خود علاوه بر نزدیکی به جریان اعتدال‌گرایی، شایستگی، تخصص و داشتن سابقه مدیریت است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *