اطلاعیه وزارت بهداشت درباره افزودن وایتکس به آب آشامیدنی

خبرگزاری آریا-مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: اخبار عنوان شده از سوی برخی از رسانه ها مبنی بر افزودن وایتکس به آب آشامیدنی به هیچ وجه صحت ندارد.
به گزارش آریا، در اطلاعیه مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت آمده است: با توجه به مطالب مطرح شده در بعضی رسانه ها در زمینه افزودن وایتکس به آب آشامیدنی به اطلاع مردم شریف می رساند در حال حاضر برای سالم سازی آب آشامیدنی و حفاظت از آن در برابر آلودگی احتمالی به سه طریق کلر زنی انجام می شود: تزریق گاز کلر، تزریق محلول هیپو کلریت سدیم و تزریق محلول هیپو کلریت کلسیم.
هر سه این روش بر طبق معتبر ترین منابع علمی دنیا از جمله سازمان جهانی بهداشت در زمره روش های توصیه شده است و در اکثر قریب به اتفاق کشورهای دنیا از همین مواد برای سالم سازی آب آشامیدنی استفاده می شود وهیچگونه نگرانی از این بابت متصور نیست و هرگونه مطلبی که در رسانه ها بر خلاف آن مطرح شده باشد به هیچ وجه صحت ندارد و وزارت بهداشت در این زمینه نظارت مستمر و فعال دارد و مردم با خاطری آسوده می توانند از آب شبکه های آبرسانی شهری برای مصارف شرب استفاده نمایند.
از رسانه ها نیز درخواست می شود در انعکاس خبرهای مربوط به سلامت رعایت امانت و صداقت را بنمایند و با درج اخبار نادرست و مخدوش موجب نگرانی مردم نشوند.
بدیهی است مردم عزیز کشورمان می توانند برای دسترسی به اخبار مرتبط با سلامت از پایگاه خبری – اطلاع رسانی وزارت بهداشت “وب دا” به آدرس www.webda.ir  استفاده نمایند و یا با شماره تلفن ۱۴۹۰ تماس بگیرند و سئوالات خود را مطرح نمایند.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ