اظهارات جنجالی ابرو گوندش درباره همسرش رضا ضراب +عکسبه گزارش ممتاز نیوز به نقل از پارسینه : رضا ضراب، تاجر ایرانی که متهم به پولشویی و پرداخت رشوه به مقامات ترکیه در عملیات بزرگ فساد مالی دسامبر ۲۰۱۳ بوده و ۷۴ روز را در زندانی در استانبول گذرانده بود، این بار بواسطه صحبتهای همسرش خبرساز شده است. بر اساس گزارش اسماعیل شاهین در روزنامه سوزجو که از مدتها پیش پیگیر پرونده خانه تاریخی رضا ضراب بوده  استکه در آن تغییرات غیرقانونی ایجاد کرده بود،همسر ضراب در دفاع از خود،ضراب را مقصر این تخلف دانسته است.

اظهارات جنجالی ابرو گوندش درباره همسرش رضا ضراب +عکس

ابرو گوندش همسر آوازه خوان رضا ضراب،تاجر ایرانی که بواسطه دست بردن در اثر تاریخی ثبت شده مقصر شناخته می شود و شورای شهر استانبول او را در این رابطه متخلف می شناسد،مدعی شده است نقشی در ایجاد تغییرات غیرقانونی خانه نداشته است و همه تغییرات توسط همسرش ضراب صورت گرفته است.

خانه فوق متعلق به دوران عثمانی می باشد که سال ۱۹۷۰ به عنوان اثر تاریخی درجه ۲ ثبت شده بود و رضا ضراب به عنوان خریدار این خانه سال ۲۰۱۱ آن را به همسرش ابرو گوندش هدیه کرده بود. رضا ضراب بصورت غیرقانونی یک طبقه به بنا اضافه کرده و اینکه چرا مدیریت شهری استانبول به این تخلف آشکار تاجر ایرانی واکنشی نشان نداده،سوالی بود که خبرنگاران و دست اندکاران فرهنگ و تاریخ ترکیه مطرح کردند.

سوال این بوده است آیا قدیر توپباش،شهردار استانبول خود به ضراب در دستکاری اثر تاریخی مجوز داده است و اگر او چنین کاری نکرده پس چرا با این تخلف آشکار برخورد نمی کند و در نهایت موضوع در شورای شهر استانبول مورد بررسی قرار گرفت و حال ابرو گوندش مدعی است در این تخلف نقشی نداشته و این رضا ضراب،تاجر ایرانی بود که تغییرات غیرقانونی را در این خانه اعمال کرد.

مطابق آنچه در خبر روزنامه سوزجو آمده است، ابرو گوندش گفته هرچند من مالک خانه بوده ام اما همه امور و کارهای من را همسرم رضا ضراب انجام می دادند و در مورد خانه نیز من مرتکب تخلف نشده ام.

بر اساس این خبر درخواست زندان برای رضا ضراب و ابرو گوندش از ۶ ماه تا ۳ سال مطرح است که یکی از اعضای شورای شهر استانبول آن را حداقل مجازات برای این تخلف در اثر تاریخی ثبت شده می داند.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ