اظهارات وزیر امورخارجه کانادا علیه ایران

۸ م دیماه ،

وزیر امور خارجه کانادا با اذعان به اینکه تحریم‌های اقتصادی و دیگر تحریم‌ها نتوانسته مسیر جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهد ابراز امیدواری کرد تلاش دیپلماتیک تازه جامعه بین‌المللی به موضوع هسته‌یی ایران خاتمه دهد.

به گزارش ایسنا  پایگاه اینترنتی «سان‌نیوزنت‌ورک» به نقل از جان‌ بیرد، وزیر امور خارجه کانادا در اظهاراتی بی ‌اساس ایران را «بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و امنیت جهان امروز» خواند و در عین حال ابراز امیدواری کرد که تلاش تازه دیپلماتیک جامعه بین‌المللی بتواند به موضوع هسته‌یی ایران پایان دهد.

وی گفت: ‌فکر می‌کنم همه آنچه در این مرحله داریم تحریم و دیپلماسی است.

وزیر امورخارجه کانادا همچنین باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا را رهبر جهان آزاد خواند و گفت که عاقلانه است ایران به آنچه جامعه جهانی و اوباما گفته‌اند توجه کند و انعکاسی جدی در برابر آن داشته‌ باشد.

دولت کانادا در سال ۲۰۱۲ با ایراد اتهاماتی بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران سفارت خود در تهران را تعطیل کرد.

وزیر امورخارجه کانادا در عین حال با اشاره به تحریم‌ها اذعان کرد:‌ هیچ تردیدی وجود ندارد که آن‌ها مسیرشان را تغییر نداده‌اند و اکنون که انتخابات امریکا به پایان رسیده است ما از تعهد جدی که رییس جمهور اوباما دربارهٔ این مسائل اعلام کرده است استقبال می‌کنیم.

گروه موسوم به ۱+۵ متشکل از آمریکا، چین، فرانسه، روسیه، انگلیس و آلمان درحال انجام گفت‌وگوهایی برای ازسرگیری مذاکرات با ایران در سال تازه میلادی است.

کانادا در سال‌های اخیر تحت تاثیر حکومت سلطنتی انگلیس و در راستای جلب نظر رژیم صهیونیستی درقبال ایران سیاست خارجی تند و غیرسازنده‌ای را در پیش گرفته است.

اظهارات وزیر امور خارجه کانادا در حالی بیان می‌شود که کلیه فعالیت‌های هسته‌یی ایران زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد و این نهاد فنی تاکنون انحرافی را در برنامه انرژی هسته‌یی تهران ملاحظه نکرده است. 


sadkhabar.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *