اظهارات وزیر دادگستری دربارهٔ بدهکاران بانکی؛ بابک زنجانی همکاری نکرد

ایران > دولت– ممتازنیوز:
وزیر دادگستری در مورد اقدامات دولت و قوه قضاییه در مورد وصول و برگرداندن معوقات بانکی، گفت: در این ارتباط صرفا فقط نمی‌توانیم از قوه قضاییه انتظار نداشته باشیم و باید دیگر بخش‌های مسئول نیز در این زمینه همکاری داشته باشند و باید آنها نیز به صورت جدی در این قضیه وارد شوند.

ایسنا نوشت: حجت‌الاسلام پورمحمدی در حاشیه جلسه هیات دولت در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران گفت: دولت لیست جامعی از بدهکاران بانکی را به قوه قضاییه ارائه کرده است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه بسیاری از وام‌گیرندگان وثیقه‌هایی را در سازمان ثبت قرار می‌دهند، گفت: با توجه به این موضوع بیش از دو هزار میلیارد تومان معوقات با همکاری سازمان ثبت برگردانده شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم بانک‌ها نیز در این زمینه فعال‌تر شوند تا بتوانیم در شناسایی بدهکاران بانکی موفق‌تر عمل کنیم، گفت: پرونده معوقات بانکی در مجتمع اقتصادی قضایی در حال بررسی است و مردم باید بدانند که معوقات صرفا با تشکیل پرونده بر نمی‌گردد.

وزیر دادگستری همچنین در پاسخ به سئوالی در ارتباط با بحث بابک زنجانی، گفت: در بازجویی‌ها، بابک زنجانی همکاری خوبی آنچنان نداشته است و اموال شناسایی شده از او در داخل کشور جوابگوی بدهی‌های او نیست.

پورمحمدی با تاکید بر عزم دولت در راستای مبارزه با ویژه‌خواری و شناسایی ویژه‌خواران در ارتباط با مستند «من روحانی هستم» و اینکه آیا دولت قصد پیگیری این موضوع را ندارد، گفت: دولت درگیر حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شود و تلاش دارد که به وظایف خود عمل کند و در راستای خدمت به مردم و حل مشکلات فعالیت کند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *