اظهار پشیمانی زلنسکی از واگذاری زرادخانه هسته‌ای اوکراین

رئیس جمهوری اوکراین در سخنانی با ابراز پشیمانی از واگذار کردن زرادخانه هسته‌ای کشورش، خواستار اعمال تحریم‌های قوی توسط غرب علیه روسیه شد.

اظهار پشیمانی زلنسکی از واگذاری زرادخانه هسته‌ای اوکراین

به گزارش ممتاز نیوز، به نوشته روزنامه القدس العربی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در سخنانی در پارلمان فنلاند اظهار کرد که کشورش نمی‌تواند منتظر تحویل سلاح‌های بیشتری از غرب باشد و اوکراین به اعمال تحریم‌های قوی علیه روسیه نیاز دارد.

وی ضمن انتقاد از طرف‌هایی که اوکراین را به صبر و منتظر ماندن وا می‌دارند، گفت: ما منتظر چیزهایی هستیم که شدیداً به آن نیاز داریم و به دنبال ابزاری برای دفاع از جان‌مان هستیم و کی‌یف خواهان سلاح‌های قوی‌تر و تحریم‌های اقتصادی شدیدتر از غرب است.

زلنسکی همچنین تاکید کرد: ما به اسلحه‌ای نیاز داریم که در اختیار برخی شرکایمان در اتحادیه اروپا است؛ اروپا تا کی و چه زمانی می‌تواند تحریم نفت روسیه را نادیده بگیرد؟

وی افزود: ما به تحریم‌های قوی و مؤثر و تحریم‌های دائمی علیه روسیه نیاز داریم.

زلنسکی همچنین در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه الجزیره با اشاره به مذاکرات میان روسیه و کشورش گفت: مذاکرات تنها راه توقف خونریزی در اوکراین است، اما این مذاکرات روند کندی دارد و تا بدین لحظه نتیجه‌ای دربر نداشته است.

وی ادامه داد: اوکراین از واگذار کردن زرادخانه هسته‌ای خود پشیمان است و این اتفاق کی‌یف را تضعیف کرد، اما با این حال اوکراین درصدد دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست.

رئیس جمهوری اوکراین همچنین اظهار کرد: جنگ هنوز به پایان نرسیده و مناطق زیادی در اوکراین تحت اشغال روسیه قرار دارند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *