اعتراضات در لبنان دوباره اوج گرفت

مناطق مختلف ‎لبنان از جمله ‎بیروت امروز پنجشنبه در پی وخامت اوضاع اقتصادی بار دیگر صحنه اعتراضات گسترده خیابانی بود.

اعتراضات در لبنان دوباره اوج گرفت

به گزارش ممتاز نیوز، معترضان در اعتراض به افزایش قیمت سوخت با خودروها و کامیون‌ها اغلب راه‌های اصلی پایتخت و نیز راه‌هایی که بیروت را به تمام استان‌ها متصل می کند، مسدود کردند.

اعتصاب حمل و نقل عمومی

 بشاره الاسمر رئیس اتحادیه کارگری عمومی لبنان، اعتصاب اتحادیه‌ های بخش حمل‌ و نقل زمینی با همکاری اتحادیه کارگری عمومی را از روز گذشته پس از “همبستگی بزرگ” با این فراخوان‌ ها موفقیت‌ آمیز دانست.
الاسمر گفت: روز خشم از دیروز پس از همبستگی بزرگ به نتیجه رسید و در تمامی مناطق لبنان پاسخ کاملی وجود دارد و این فریادی است برای مسئولان برای ایفای نقش و وظایف خود در قبال مردم.
وی تاکید کرد که ما در انتخابات پارلمانی فرصت بزرگی برای تغییر داریم و مردم باید اقتدار دیگری رقم بزنند و من چوب جادویی برای تغییر ندارم.
رئیس اتحادیه کارگری عمومی لبنان افزود: ما یک جلسه ارزیابی درباره آنچه در پایان این روز اتفاق می افتد برگزار خواهیم کرد تا مراحل مرحله بعدی مشخص شود.

آتش زدن بانک مرکزی

معترضان یکی از دفاتر بانک دو لیبان (لبنان) در حمرا را پس از تجمع در مقابل آن به آتش کشیدند.

معترضان با سر دادن شعارهایی علیه طبقه حاکمه و سیاست های مالی و بانکی مقابل شعبه این بانک تجمع کرده بودند.

ده‌ها لبنانی شامگاه چهارشنبه در مقابل “بانک دو لیبان” در بیروت، علیه آنچه “نظام غارت و فقر” نامیدند، تجمع کردند و پایین تر آمدن ارزش پوند لبنان در برابر دلار را محکوم کردند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ