اعتراف اسرائیل به ناتوانی حمله نظامی به ایران/توافق سنا و کنگره آمریکا بر تحریم بیشتر ایران

در پی شکست تحریم‌های نفتی آمریکا و اروپا در متوقف کردن برنامه هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران، رسانه‌های آمریکایی روز گذشته عمدتا به اقدام جدید آمریکا در راستای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران پرداختند.

روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” در این خصوص نوشت پس از مذاکرات طولانی کنگره و سنای آمریکا بر سر اعمال دور جدید تحریم‌ها علیه ایران به توافق رسیدند که بخش انرژی، حمل ونقل دریایی و بیمه ایران را هدف قرار خواد داد و این اقدام با هدف متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران صورت می گیرد.

روزنامه “واشنگتن پست” چاپ آمریکا نیزبه پوشش خبر مذکور پرداخته و نوشت سنا و کنگره آمریکا در خصوص اعمال دور جدیدی از تحریم‌های فلج کننده علیه ایران به توافق رسیدند.

همچنین روزنامه “واشنگتن پست” به اظهارات “بهمنی” رئیس کل بانک مرکزی ایران پرداخت که گفته بود: تحریم‌های اقتصادی علیه ایران کمتر از جنگ نظامی نیست.

نیویورک تایمز در مطلبی دیگر ضمن اعتراف ضمنی به دروغ بودن ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر دست داشتن ایران و حزب الله لبنان در انفجار اتوبوس حامل اتباع این رژیم در بلغارستان نوشت: با مشخص نشدن عامل انفجارمذکور بعد از گذشته دو هفته از انفجار از سوی دولت بلغارستان، روابط صوفیا و تل آویو رو به تیرگی نهاده است.

روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” با اشاره به اظهارات احمدی‌نژاد که دیدار “رامنی” نامزد ریاست جمهوری آمریکا از سرزمین های اشغالی را پا بوسی وی از صهیونیست ها خوانده بود، نوشت: اظهارات احمدی نژاد با اینکه اسمی از رامنی نبرده است، اما مشت محکمی بر جمهوری‌خواهان بود.

“جروزالم پست” دیگر روزنامه صهیونیستی به اظهارات “داگان” رئیس سابق سرویس اطلاعاتی رژِیم صهیونیستی(موساد) پرداخت که ضمن انتقاد از عملکرد دولت رژیم صهیونیستی گفته است رژیم صهیونیستی توانایی حمله نظامی به ایران را ندارد، زیرا دولت برای حمله نظامی به ایران نیاز به حمایت افکار عمومی دارد که این شرایط در داخل رژیم صهیونیستی مهیا نیست.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ