اعتراف بیل‌گیتس دربارهٔ مایکروسافت

۰۲م اسفند ،

هر چند موسس مایکروسافت این روزها خود را سخت مشغول موسسه خیریه همسرش کرده ؛ اما این سبب نمی شود تا کمپانی که خودش ایجاد کرده را به کلی رها کند، خصوصا اینکه این روزها فناوری بر اساس موبیلیتی و سیار بودن می گردد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، درمصاحبه سی بی اس با بیل گیتس وی خاطر نشان کرد که از وضعیت و پرفورمنس مایکروسافت در بخش بازار موبایل راضی نیست واستراتژی اتخاذ شده توسط مدیریت اجرایی اشتباه بوده است.

وی گفت هر چند ما بازار تلفن همراه را از دست نداده‌ایم اما آنچه ما را به سوی رهبری در این عرصه می برد، اشتباه است.

ذهن به شما می گوید مایکروسافت با ویندوز فون جلو نیست و بر اساس تحقیق موسسه Comscore سهم مایکروسافت از بازار گوشی‌های هوشمند در سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۲ با سقوط، به ۹ . ۲ درصد رسیده است و این نصف سهمی است که بلک بری در بازار داشته و برای ماندن در بازار تقلا می کند.

این سخنان در حالی زده می گردد که استیو بالمر مدیر اجرایی مایکروسافت در سال ۲۰۱۱ پیش بینی کرده بود که ویندوز فون سومین پلتفورم محبوب دنیا شود که چنین نشد.

حتی ویندوز فون ۸ با کلی تبلیغات نتوانسته به جایگاه خوبی در بازار دست پیدا کند. وی البته توقف فروش‌های ضعیف ویندوز فون را متذکر شد و اینکه تحت تصدی استیو بالمر کارهای مهمی نیز انجام شده است.

بیل گیتس گفت شما نمی توانید میزان خود- منتقدی من و استیو را تصور کنید.

سال قبل کارهای بسیار بزرگی تحت مدیریت استیو مانند ویندوز ۸ که آینده از آن اوست و نیز سرفیس، جستجو با بینگ و حتی ایکس باکس؛ اما آیا اینها کافی است؟ من می گویم نه! ما هر دو ناراضی هستیم و برای رسیدن به موفقیت هر اقدام ممکنی را انجام می دهیم.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ