اعتراف تل آویو به توانمندی حزب الله

مهر: یک پایگاه عرب زبان با اشاره به نگرانی صهیونیستها از اظهارات اخیر دبیرکل حزب الله لبنان درباره هدف قرار دادن مراکز حساس این رژیم در صورت تجاوز به لبنان، از توقف ساخت مرکز جدید فرماندهی ارتش اسرائیل پرده برداشت.

پایگاه عربی پرس در مطلبی با اشاره به اظهارات دبیرکل حزب الله لبنان درباره حمله به مراکز صهیونیستی در سرزمین های اشغالی در صورت تجاوز این رژیم به لبنان آورده است : رژیم اسرائیل به طور رسمی، درستی اظهارات دبیر کل حزب الله لبنان و توان آن را برای حمله به مراکز مشخص در تل آویو در جنگ آتی با لبنان به اثبات رساند.

این پایگاه در ادامه بیان کرد: روزنامه یدیعوت آحارونوت فاش کرده است که موساد و منابع امنیتی در تل آویو به خوبی به توان حزب الله واقف هستند.

این روزنامه نوشت : منابع امنیتی در تل آویو اعلام کرده اند که حزب الله نه تنها می تواند مقر ارتش را در تل آویو هدف قرار دهد، بلکه می تواند پناهگاههای زیر زمینی این مرکز که از حساسیت بالایی برخوردار هستند، نیز هدف قرار دهد.

این منابع بیان کردند: در صورتی که این مرکز مورد حمله موشکی حزب الله قرار گیرد فرماندهی ارتش اسرائیل مختل خواهد شد به ویژه اینکه این مرکز مسئول اداره جنگ آینده است.

این پایگاه می افزاید: روزنامه یدیعوت آحارونوت در مطلبی با عنوان “میلیونها دلار به چاه ریخته شد” نوشته است : فرماندهی ارتش اسرائیل ساخت پناهگاه زیر زمینی در الکریاه در تل آویو را به سبب ترس از حملات موشکی متوقف کرده است، زیرا آنها احتمال داده اند که این پناهگاه نتواند در برابر حملات مقاومت کند و به طور کلی فرو بریزد.

این روزنامه می نویسد: چند سال پیش، ارتش اسرائیل تصمیم به ساخت ساختمان جدید برای تغییر ساختمان قدیمی در شرایط اضطراری گرفت و ساخت این پناهگاه به سرعت پیش رفت و در مقایسه با ساختمان قدیمی ارتش قرار بود، پیشرفته تر شود و دستگاههای شنود در آن ایجاد شود.

روزنامه فوق می افزاید: ساخت این مرکز پس از اینکه معلوم شد توان مقاومت در برابر موشکهای پیشرفته را ندارد، متوقف شود، این در حالی بود که تاکنون دهها میلیون شیکل(هر دلار معادل ۳.۸۰ شیکل است) برای احداث دژ جدید هزینه کرده است.

جوان آنلاین – آخرین عناوین سیاسی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *