اعتصاب کارمندان شرکتهای خودروسازی بزرگ فرانسه

۱۱م آذر ،

بحران در رنو و پژوسیتروئن

اعتصاب کارمندان شرکتهای خودروسازی بزرگ فرانسه

عصر خودرو : در حالی که شرکتهای خودرو سازی رنو و پژو سیتروئن فرانسه قصد دارند با توجه به کاهش فروش و سود ، میزان هزینه های خود را کاهش دهند ، این دو شرکت با اعتصاب سراسری کارمندان روبرو شده اند .

پایگاه اینترنتی رویترز ، شرکت پژو قصد دارد با تعطیل کردن کارخانه تولید خودرو در شمال پاریس در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۳۰ هزار کارمند خود را اخراج کند که این مساله با مخالفت شدید اتحادیه های کارگری صنایع خودرو سازی فرانسه روبرو شده است.
بر اساس این گزارش در حالی که سومین دور مذاکرات نمایندگان اتحادیه های کارگری صنایع خودرو سازی فرانسه با مقامهای شرکت پژو آغاز شده است اعتصاب در این شرکت همچنان ادامه دارد. یک مقام شرکت پژو تاکید کرد اعتصاب کارمندان کارخانه واقع در شمال پاریس تولید این کارخانه را به صورت کامل متوقف کرده است و میزان تولید این شرکت در سایر کارخانه های فرانسه نیز با کاهش روبرو شده است.
بر این اساس اعتصاب کارمندان شرکت رنوی فرانسه نیز تعطیلی دو کارخانه بزرگ این شرکت را در پی داشته است. فرانسه برای یازدهمین ماه متوالی با کاهش فروش خودرو روبرو شده است . سازمان صنایع خودرو سازی فرانسه نیز پیش بینی کرد میزان فروش خودرو در این کشور امسال بیش از ۱۲ درصد کاهش خواهد یافت.
شرکت خودرو سازی رنوی فرانسه نیز پیش بینی کرد در سال ۲۰۱۲ میلادی با کاهش ۱۳ درصدی فروش در بازار این کشور و افت ۷ تا ۸ درصدی فروش در بازار اروپا روبرو خواهد شد. شرکت رنو در ماه قبل با افت ۳۶ درصدی فروش در بازار فرانسه و کاهش ۵۱ درصدی فروش در بازار اسپانیا روبرو شده است.
شرکت خودرو سازی فورد نیز اعلام کرد در ماه قبل میزان فروش این شرکت در فرانسه بیش از ۳۲ درصد و در اسپانیا ۴۰ درصد کاهش داشته است. در ۹ ماه اول ۲۰۱۲ میلادی نیز میزان فروش خودرو در بازار فرانسه بیش از ۱۴ درصد و در بازار اسپانیا بیش از ۱۱ درصد کاهش داشته است. میزان فروش شرکت فولکس واگن آلمان نیز در بازار اسپانیا در ماه قبل بیش از ۴۴ درصد کاهش داشته است . شرکت فیات نیز در ماه قبل با افت ۳۴ درصدی فروش در بازار فرانسه و افت ۱۳ درصدی فروش در بازار اسپانیا روبرو شده است .

شنبه ۱۱ آذر   ۱۱:۴۶

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *