اعتیاد به اینترنت رسما بیماری روانی می‌شود

تحقیقات کارشناسان نشان می دهد که استفاده هر چه بیشتر از تکنولوژی می تواند به بیماری های شدید روانی و حتی اعتیاد شدید منجر شود.

به گزارش مجله شبانهممتازنیوز، در سالهای اخیر با توجه به افزایش استفاده از رایانه و اینترنت، واژه هایی مثل اعتیاد به رایانه و اینترنت به عنوان جدیدترین حالت از اعتیاد در هزاره جدید معرفی شده است.

اکنون و به طور رسمی، دایره المعارف بین المللی سلامتی روانی که به اختصار ” DSM-IV ” خوانده می شود “سوء استفاده از اینترنت” را به عنوان یک بیماری روانی طبقه بندی کرده است و در عین حال اعلام کرده که این مسئله به مطالعات بیشتر نیز نیاز دارد.

متخصصان اعلام کرده اند که بر اساس مطالعات، مشخص شده است که اعتیاد به اینترنت به مانند سایر عنوان اعتیاد دارای اثرات و نشانه های مشابهی است که از آن جمله می توان به کاهش توجه و احساسات در فرد اشاره کرد. بسیاری از والدین اعلام کرده اند که فرزندان آنها در زمانی که وسایل الکترونیکی و یا رایانه آنها از آنان می گیرند با واکنش های عصبی و خشن از طرف فرزندان خود رو به رو می شوند.

تحقیقات کارشناسان نشان می دهد که استفاده هر چه بیشتر از تکنولوژی می تواند به بیماری های شدید روانی و حتی اعتیاد شدید منجر شود که به احتمال زیاد باعث می شود تا پس از تکمیل مطالعات “اعتیاد به اینترنت” به عنوان یک بیماری روانی طبقه بندی شود.

کارشناسان هشدار می دهند که این گونه استفاده شبانه روزی و همه روزه از تکنولوژی در سالهای بعد باعث تغییرات شدید در نحوه زندگی نسل های آینده شود و آنها را به تکنولوژی و اینترنت معتاد کند. تا قبل از این بیشتر صاحب نظران، بازی های کامپیوتری را اعتیاد آور اعلام می کردند اما با افزایش تحقیقات مشخص شده است که خود رایانه ها و همچنین فضای مجازی و یا شبکه های اجتماعی نیز می توانند شدیدا اعتیاد آور باشند.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *