اعدام یک آمریکایی به جرم قتل هم سلولی‌اش

۰۸م آذر ،

دادگاهی در ایالت ویرجینیای آمریکا تاریخ اعدام یک زندانی را که دو تن از هم سلولی‌هایش را به قتل رسانده بود، تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رابرت گلیسون ۴۲ ساله، در ژوئیه ۲۰۱۰ در حالی که به جرم قتل به حبس ابد محکوم شده و در حال سپری کردن مجازات خود بود یکی از هم سلولی‌هایش را در ساعت استراحت در حیاط زندان به قتل رساند.

این قتل که در یکی از امن‌ترین زندان‌های آمریکا بوقوع پیوسته بود سبب بروز انتقادات فراوان و مشکلات بسیاری برای این زندان شد. این زندان در ارتفاعات کوه‌های واقع در جنوب غرب ویرجینیا ساخته شده است.

مسوولان زندان تا ۱۵ ساعت از اتفاق‌ای که برای مقتول روی داده بود مطلع نشده بودند. گلیسون پس از این اتفاق به یک زندان دیگر که در آن زندانیان ۲۳ ساعت از شبانه روز را در حبس انفرادی می باشند منتقل شد.

وی سپس در دادگاه بدلیل قتل یک زندانی ۶۳ ساله که او نیز به جرم قتل یک مرد به ۱۰۰سال زندان محکوم شده بود مجرم شناخته شد.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، محکومان اعدام در ویرجینیا می‌توانند بین دو روش اعدام با برق و تزریق سم، خود یکی را انتخاب کنند.

رابرت گلیسون پس از قبول حکم اعدام در دادگاه گفت: من این جرم را مرتکب شده‌ام و اعدام مجازات آن است و در آینده نیز اگر لازم باشد این کار را تکرار خواهم کرد.

وی در سخنانش تنها راه توفقش از کشتن انسان‌ها را اعدام خود دانست.

گلیسون همچنین در دادگاه روش اعدام با برق را انتخاب کرد این در حالی است که اغلب محکومان در ویرجینیا روش تزریق سم را ترجیح می‌دهند و کمتر کسی اعدام با برق را انتخاب می‌کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ