اعلام برنامه تولید خودروسازان به وزیر

۰۶م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

اعلام برنامه تولید خودروسازان به وزیر

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افزایش قیمت ها، خودروسازان برنامه نهایی تولیدات خود را به این وزارتخانه اعلام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از ایرنا،  مسعود موحدی در خصوص ارایه برنامه تولید از سوی خودروسازان با توجه به افزایش قیمت ها و در جهت تضمین تامین خودرو در بازار افزود: خودروسازان این برنامه را به معاونت صنایع و امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده اند که میزان تولید ارائه شده در این برنامه نیز باید از سوی این معاونت پیگیری شود.
وی در پاسخ به این سوال که سازمان حمایت اعلام کرده قیمت های درج شده خودرو در سامانه ۱۲۴ نهایی نیست و باید روی آنها کار شود، گفت: من در این مورد چیزی نشنیده ام، اما باید در نظر داشت این قیمت ها را خودروسازان تعیین کرده اند و قیمت های نهایی است.
موحدی در پاسخ به این که، بعضی از قیمت های ارائه شده از سوی خودروسازان حتی از قیمت بازار آزاد هم بیشتر است، عنوان کرد: تا جایی که می دانم این قیمت ها در بازه بین قیمت محاسباتی و قیمت بازار تعیین شده و سازمان حمایت این قیمت ها را کنترل می کند.
وی همچنین در خصوص اعلام عرضه ۷۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو از سوی خودروسازان بعد از افزایش قیمت ها، به رغم این که آنها تاکنون مدعی بودند که با کاهش تولید مواجه می باشند، بیان کرد: به طور معمول خودروسازان تعدادی خودرو تولید شده دارند که کمبود قطعات دارد و با تاکیدی که در روزهای اخیر از سوی مسئولان به آنان شده که به طور سریع این مساله را رفع کنند، احتمالا توانسته اند مشکلات را برطرف کنند.
وی با بیان این که، به طور معمول ۳۰ هزار خودرو در انبارهای خودروسازان موجود است، متذکر شد: این که گفته می گردد خودروسازان در عرضه خودرو کوتاهی کرده اند از نظر من اصلا صحت ندارد.
موحدی در پاسخ به این که، اگر امکان رفع مشکل خودروهای موجود در انبارها برای خودروسازان وجود داشت، چرا آنها پیش از این برای کاهش التهاب بازار اقدامی در این خصوص نکردند تصریح کرد: این سوال را باید از خودشان بپرسید.

یکشنبه ۶ اسفند   ۱۳:۵۴

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ