اعلام جزییات افزایش شهریه دانشگاه ها

خبرگزاری ایسنا: براساس اعلام مسوولان وزارت علوم، شهریه دانشگاه‌های غیر انتفاعی و دوره‌های شبانه دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید افزایش یافت.

دکتر نادری مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید شهریه موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی در مقطع کاردانی و کارشناسی و همچنین دوره‌های شبانه دانشگاههای روزانه در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت و سقف شهریه دکتری دانشگاه‌ها نیز ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به افزایش حداکثر ۱۵ درصدی شهریه دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی در سال تحصیلی جدید تحصیلی و با بیان اینکه این افزایش شهریه مریوط به مقاطع کاردانی و کارشناسی و برای دانشجویان ورودی جدید و قدیم اعمال می‌شود، اظهارکرد: همچنین افزایش حدکثر ۱۵ درصدی، هم در شهریه ثابت و هم متغیر دانشجویان درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این افزایش شهریه باید به تصویب هیات امنا دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی برسد، تصریح کرد: دستور العمل نحوه اجرایی شدن این افزایش شهریه متعاقبا اعلام می‌شود.

افزایش ۱۵ درصدی شهریه دوره‌های شبانه

همچنین دکتر حسنی، مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با ایسنا، از افزایش ۱۵ درصدی شهریه دوره‌های شبانه دانشگاه‌های روزانه در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: افزایش یا عدم افزایش شهریه دانشگاههای آزاد و پیام نور نیز به زودی اعلام خواهد شد.

سقف شهریه نوبت دکتری ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومان

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم ، سقف شهریه نوبت دکتری را ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: بر این اساس شهریه رشته‌های علوم انسانی (نظری) ۴۵ و مابقی رشته‌ها تا ۵۵ تومان است.

وی دلیل افزایش حدود ۳۰۰ درصدی شهریه دوره‌های نوبت دوم دکتری را نسبت به سال گذشته، افزایش هزینه‌های تمام شده برای دوره دکتری دانست و به ایسنا گفت: البته در سال گذشته شهریه دکتری ویژه مربیان بین ۵۰ تا ۵۵ میلیون بود.

حسنی خاطر نشان کرد: ‌به دانشگاه‌ها اعلام شده است که با تصویب هیات امنا تا سقف ۵۵ میلیون تومان می‌توانند بر اساس برآورد هزینه تمام شده برای دوره‌های روزانه دکتری هزینه دوره دکتری نوبت دوم خود را تعیین کنند.

به گفته وی، سقف هزینه‌های تعیین شده برای دوره‌های دکتری نوبت دوم، یک هشتم هزینه دوره‌های دکتری در خارج از کشور است. به عنوان نمونه هزینه‌ای که برای دانشجویان دوره دکتری در خارج از کشور محاسبه می‌شود با توجه به هزینه دلار، ۴۰۰ میلیون می‌باشد.    


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. hosin گفت:

    باسلام.شهریه دوره کاردانی کامپیوترجه قدر است؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *