اعلام جزییات تحریمهای تازه آمریکا علیه ایران

پس از تلاش سنا و کمیته‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا برای تنگ کردن عرصه بر ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز نام ۲۰ شرکت و اشخاصی را که مدعی است نقش مهمی در پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران دارند، در لیست تحریم‌ قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «بیزنس لاین»، وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی نام ۲۰ نفر و شرکت را به لیست تحریم‌های ایران اضافه کرد و آنها را متهم به حمایت از برنامه هسته‌ای ایران و کمک به تهران برای دور زدن تحریم‌ها کرد.

این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا بعد از آن صورت می‌گیرد که سنا و کمیته‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا به صورت جداگانه لوایحی را علیه ایران به تصویب درآوردند.

کمیته‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی در تلاش برای منزوی کردن ایران به سبب دنبال کردن برنامه هسته‌ای، روز چهارشنبه، لایحه‌ای را به تصویب درآوردند تا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کنند.

سنا آمریکا نیز در اقدامی یک لایحه ضدایرانی برای تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را با ۹۹ رأی موافق و بدون رأی مخالف و عدم حضور یک سناتور در سنا، به تصویب درآورد و از دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کرد تا تحریم‌های موجود علیه ایران را تشدید بخشد.

بر اساس این گزارش، این لایحه ضدایرانی سنا همچنین بر حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در صورتیکه به اصطلاح این رژیم بخواهد از خود در مقابل ایران دفاع کند، تأکید کرده است.

بیزنس آنلاین گزارش کرد که ۲۰ نفر و شرکتی که در لیست تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفتند، شامل سه شرکت حمل و نقل از جمله شرکت هواپیمایی «آبان ایر»، شرکت بین‌المللی کشتیرانی و حمل و نقل انگلیس موسوم به «دی اف اس ورلد واید» و شرکت «اوراکس» و چند نفر از مسئولان این شرکت‌ها می‌شود.

وزارت دفاع آمریکا مدعی شده است که این شرکت‌ها به همکاری با شرکت هواپیمایی ملی ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا متهم است.

بر اساس این گزارش، شرکت «پترو گرین» که در مالزی مستقر است و «حسین وزیری» یکی از مقامات ارشد این شرکت، نیز به اتهام همکاری با سپاه به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند.

از دیگر اشخاصی که وزارت خزانه‌داری آمریکا در لیست تحریم‌های خود قرار داده است، «رضا مظفرنیا» معاون وزیر دفاع ایران و رئیس دانشگاه «مالک اشتر» است که به همکاری با برنامه موشکی این کشور متهم شده است.

بر اساس این گزارش، شرکت‌ها و اشخاص آمریکایی طبق این تحریم‌های تازه وزارت خزانه‌داری آمریکا از انجام هرگونه رابطه مالی و تجاری با اشخاص و شرکت‌هایی که در این لیست تحریم‌ها قرار دارند، منع شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام با هدف افزایش فشار بر ایران به وسیله تشدید تحریم‌های اعمال شده علیه بخش انرژی ایران است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *