اعلام زمان آغاز واکسیناسیون کرونای سربازان

واکسیناسیون سربازان و کادر پادگان ها را انجام دهیم که از این هفته با تزریق واکسن به ۱۵۰ هزار دُز شروع می شود.

اعلام زمان آغاز واکسیناسیون کرونای سربازان

به گزارش ممتاز نیوز، علیرضا رییسی در دیدار مشترک فرماندهان ارتش با وزیر و معاونین وزارت بهداشت، اظهار داشت: وزیر بهداشت دستور واکسیناسیون ساکنین بالاتر از ۱۸ سال در روستاها را صادر کرده اما بسیاری از روستاها در برخی استانها در مناطق صعب العبور هستند و برای واکسیناسیون آنها و عشایر بالای ۱۸ سال به کمک سایر دستگاه ها از جمله ارتش نیاز داریم. 

وی افزود: واکسیناسیون یک مگاپروژه ملی است که فقط بر عهده وزارت بهداشت نیست البته در حال حاضر برنامه واکسیناسیون کشوری به عنوان یک وظیفه ذاتی در سایر واکسن ها به جز کرونا به طور مداوم و مرتب در حال انجام است اما زمانی که یک پاندمی و مگاپروژه واکسیناسیون کرونا مطرح می شود، همه دستگاه ها باید کمک کنند که خوشبختانه این اتفاق رخ داده است. 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: یکی از نقاط ضعف ما، عدم وجود قرنطینه مناسب در مرزها است. باید فضای مناسبی را برای این کار اختصاص دهیم که البته مختصر به کرونا نیز نیست البته در فرودگاه ها، این کار انجام می شود اما در مرزهای زمینی، قرنطینه مناسبی نداریم که لازم است برنامه ای با همکاری چند دستگاه برای استقرار قرنطینه مناسب در مرزها اجرا شود چون مرتبا در مورد ویروس از خارج از کشور در معرض خطر هستیم. 

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: حضور ارتش و نیروهای مسلح از نخستین روزهای کرونا در کشور، برای ما قوت قلب ایجاد کرد. ارتش علاوه بر مرزبانی در کشور در برنامه های مشترک با وزارت بهداشت مرزبانی سلامت را نیز انجام می دهد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ