اعلام زمان تکمیل ظرفیت کنــکور‌های سراسری، ارشد و دکتری ۹۱

اعلام زمان تکمیل ظرفیت کنــکور‌های سراسری، ارشد و دکتری ۹۱

پورتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور زمان و جزییات تکمیل ظرفیت آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری سال ۹۱ را اعلام کرد.

دکتر حسین توکلی از آغاز مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در ۲۴ مهر ماه خبر داد و اظهار کرد: اطلاعیه نحوه انتخاب رشته و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت در ۲۴ مهر اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به پذیرش ۸۹ هزار و ۲۵۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد۹۱، گفت: ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان از ۱۸ تا ۲۰ شهریور در دانشگاه‌های پذیرفته شده انجام شد و بنابراین ظرفیت مرحله تکمیل ظرفیت زمون کارشناسی ارشد پس از بررسی‌ها اعلام می‌شود.

آغاز تکمیل ظرفیت کنکور از اول آبان

دکتر توکلی در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور ، با اشاره به پذیرش ۵۸۸ هزار و ۸۶۶ داوطلب در رشته‌های متمرکز کنکور ۹۱، گفت: انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از اول آبان ماه آغاز می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش به ایسنا تصریح کرد: ‌همچنین نتایج چندبرابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز کنکور نیز نیمه اول مهر ماه اعلام می‌شود.

انتشار کارنامه دکتری در ۱۷ مهر

توکلی همچنین با اشاره به آغاز مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری ۹۱ از ۱۷ مهر، گفت:‌ کارنامه داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌های معرفی شده برای مصاحبه و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سایت اینترنتی این سازمان در تاریخ ۱۷ مهر قابل دسترسی خواهد بود.

مشاور عالی سازمان سنجش در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به کنترل های متعدد و بررسی های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ با این حال داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق سایت درصورتی که منحصراً درباره کدرشته‌های معرفی شده برای مصاحبه و سایر مندرجات کارنامه مذکور سوالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا ۱۵ آبان منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام کنند و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند.

زمان تکمیل ظرفیت

 

تکمیل ظرفیت

 

کنــکور‌ سراسری

 

کنــکور‌ ارشد

 

کنــکور‌ دکتری

 

کارشناسی ارشد

 

دکتری


پورتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ