اعلام زمان فراخوان جدید جذب اعضای هیات علمی

رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: فراخوان جذب اعضای هیات علمی در نهایت مرداد یا شهریورماه برگزار می شود.

اعلام زمان فراخوان جدید جذب اعضای هیات علمی

به گزارش ممتاز نیوز، روح‌الله سهرابی درباره برگزاری زمان فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۳ و اینکه برگزاری این فراخوان با تاخیر مواجه شده است، گفت: فراخوان جذب اعضای هیات علمی تاخیری نداشته، جذب اعضای هیات علمی معمولا هر سال در دو نوبت شهریورماه و بهمن ماه برگزار می شود منتهی مقدماتی دارد و اکنون نیز آماده بوده و منتظر هستیم تا یک هماهنگی با سازمان اداری استخدامی داشته باشیم.

وی افزود: در نهایت امیدواریم مرداد یا شهریورماه فراخوان جذب اعضای هیات علمی برگزار شود.

رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری فراخوان جذب اعضای هیات علمی مشکلی نداشته و در این دوره ملاحظاتی برای تعیین سهمیه مطلوب برای هیات علمی در هر کد رشته محل لحاظ شده است. در این فرایند درخواست بارگذاری اطلاعات مورد نیاز توسط دانشگاه ها تا اواخر خرداد ماه به طول انجامید. پس از آن بررسی اعتبار اطلاعات وارد شده و اعمال ملاحظاتی چون داشتن رشته، نسبت‌های استاد به دانشجو، نرخ بازنشستگی اساتید، برنامه راهبردی دانشگاه و آمایش آموزش عالی در دو هفته اخیر انجام گرفته است.

رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: جذب اعضای هیات علمی منطبق با آمایش آموزش عالی اعمال شده و همچنین هماهنگی بحث سهمیه ها با سازمان اداری استخدامی کشور را داریم که باید نهایی شود، با همه اینها امیدواریم فراخوان جذب دیرتر از سال گذشته برگزار نشود.

سهرابی تاکید کرد: از طرف مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار انجام شدنی بوده و ان شاالله فرایند اعلام و اجرای فراخوان با هماهنگی سایر واحدها و سازمانهای مرتبط صورت خواهد پذیرفت.

انتهای پیام/


پلاس
علمی و دانستنی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.