اعلام قیمت کپسول ۱۱ کیلویی گاز مایع سامانه‌ای و آزاد

معاون وزیر نفت گفت: قیمت هر کپسول ۱۱ کیلویی گاز مایع در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی بدون تغییر خواهد بود و خارج از این سامانه، با افزایش ۱۰ درصدی محاسبه می‌شود.

اعلام قیمت کپسول ۱۱ کیلویی گاز مایع سامانه‌ای و آزاد

به گزارش ممتاز نیوز، جلیل سالاری معاون وزیر نفت در پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، در ارتباط زنده با خبر سراسری گفت: هر کیلو گاز مایع (بدون کپسول) را با قیمت ۲۳۰ تومان درب پالایشگاه‌ها به شرکت‌های توزیع کننده تخصیص می‌دهیم و این شرکت‌ها هم بر همین مبنا، باید هر کیلو گاز مایع را دو هزار و ۵۳۶ تومان توزیع کنند.
وی تاکید کرد: قیمت هر کپسول ۱۱ کیلویی برای افرادی که در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی ثبت نام می‌کنند، باید ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان باشد.
این مقام مسئول با اشاره به تکلیف قانون بودجه امسال بر وزارت نفت مبنی بر الزامی بودن عرضه گاز مایع از طریق سامانه گفت: ما ظرفیت‌های لازم را برای همه مصرف کنندگان خُرد آماده کردیم؛ عده‌ای نتوانستند در سامانه ثبت نام کنند و دولت برای رعایت رفاه همه، فرآیندی را ایجاد کرد تا افرادی که خارج از سامانه هستند و حتی افرادی که علمک گاز به منزل آن‌ها رسیده، اما به شبکه متصل نشده اند هم بتوانند گاز مایع دریافت کنند.
وی بیان کرد: قیمت کپسول ۱۱ کیلویی گاز مایع خارج از سامانه سدف، از ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان به حدود ۳۰ هزار و ۶۹۰ تومان تغییر می‌کند. قیمت آزاد ۱۰ درصد بالاتر از قیمت سامانه محاسبه می‌شود؛ هر کیلو گاز مایع یارانه‌ای همچنان دو هزار و ۵۳۶ تومان محاسبه می‌شود و قیمت آزاد با افزایش ۱۰ درصدی، دو هزار و ۷۹۰ تومان خواهد بود.
معاون وزیر نفت همچنین با بیان این که مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر نحوه توزیع گاز مایع نظارت می‌کنند، گفت: شرکت‌های توزیع کننده زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کنند و آن‌ها نیز نظارت‌های عالیه را انجام خواهند داد.
پیش‌تر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده بود که قیمت گاز مایع برای مصارف خارج از سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی، با نرخ صادراتی روی کَشتی محاسبه می‌شود، اما اکنون با دستور معاون اول رئیس جمهور، این افزایش نرخ تعدیل شده و فقط ۱۰ درصد گران‌تر از سامانه محاسبه می‌شود.

انتهای پیام/


ایران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.