اعلام میزان خسارت زلزله بوشهر

۲۷فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش نوساز به نقل از خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویاان ایران (ایسنا) عزیز‌الله مهدیان اظهار کرد: در شهرهای زلزله‌زده استان بوشهر ۳۱۹۴ واحد مسکونی خسارت دیده‌ است.

وی افزود: مراحل تجهیز و تامین اعتبارات برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده این شهر در حال انجام است و تلاش می‌شود تا زمان مساعد‌ بودن شرایط جوی در این منطقه کار بتون‌ریزی انجام شود.

مهدیان دربارهٔ‌ی پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان بوشهر، گفت: این تسهیلات مبلغ ۱۵میلیون تومان به علاوه حداقل دو میلیون تومان وام بلاعوض از سوی دولت است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کل واحد‌های نوسازی شده سال قبل را به ۷۷ هزار و ۴۳۶ واحد اعلام کرد.

وی با اشاره به خساراتی هم‌چون سیل و زلزله در سال قبل، گفت: از مجموع ۷۷ هزار واحد آسیب دیده ۸۶ هزار و ۹۲۰ واحد در بخش روستایی در این حوادث آسیب دیدند که تاکنون بازسازی ۲۸ هزار واحد تمام شده و مراحل بازسازی ۱۸هزار واحد در حال انجام است و تامین اعتبار مابقی واحد‌ها هنوز اعلام نشده است.

مهدیان با اشاره به زلزله خراسان جنوبی نیز افزود: ۲۰۰۰ واحد روستایی در این زلزله آسیب دیدند که تاکنون حدود ۵۰۰ واحد بازسازی شدند و مابقی آنها در حال بازسازی می باشند.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آغاز فاز دوم بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، گفت: در این زلزله ۱۵ هزار واحد خسارت جزئی داشتند که طی سه ماه بازسازی آنها انجام شد.

وی افزود: در پایان فصل کاری در آذرماه قبل، بیش از ۱۰هزار واحد ساختمان تکمیل، بیش از ۱۲ هزار واحد سقف‌کاری و بیش از ۱۱ هزار واحد شیب‌بندی و عایق‌بندی شدند.

مهدیان دربارهٔ میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای این واحد‌ها گفت: تاکنون ۱۸ هزار قرار‌داد پرداخت تسهیلات در بخش روستایی با بانک‌ها منعقد شده است.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ