اعلام نتیجه نهایی دور دوم انتخابات ترکیه

با توجه به شمارش ۱۰۰ درصدی صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، مشخص شد که اردوغان ۵۲.۱۸ درصد و قلیچداراوغلو ۴۷.۸۲ درصد رای کسب کردند.

اعلام نتیجه نهایی دور دوم انتخابات ترکیه

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از شبکه سی‌ان‌ان ترک، با تکمیل شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه در ترکیه مشخص شد که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به ۵۲.۱۸ درصد رای معادل ۲۷.۸۳۴.۶۹۲ (بیست و هفت میلیون و هشتصد و سی‌ و چهار هزار و ششصد و نود و دو) رای دست یافته است.

در مقابل کمال قلیچداراوغلو، نامزد مشترک ائتلاف اپوزیسیون ترکیه در انتخابات به ۴۷.۸۲ درصد رای معادل ۲۵.۵۰۴.۵۵۲ (بیست و پنج میلیون و پانصد و چهار هزار و پانصد و پنجاه و دو) رای رسید.

مجموع ۵۳.۳۳۹.۲۴۴ (پنجاه و سه میلیون و سیصد و سی و نه هزار و دویست و چهل و چهار) نفر به اردوغان و قلیچداراوغلو رای دادند.

شمار رای‌دهندگان واجد شرایط ۶۴ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۴۱۹ تن و نرخ مشارکت مردمی ۸۴.۱۵ درصد اعلام شده است.

روز یکشنبه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با شکست رقیبش کمال قلیچداراوغلو در انتخابات، بار دیگر توانست کرسی ریاست جمهوری را برای یک دوره پنج ساله تصاحب کند. دور اول انتخابات با نتیجه ۴۹.۵۱ درصد آرا برای اردوغان و ۴۴.۸ درصد برای قلیچداراوغلو به پایان رسید و در دور دوم اردوغان با نتیجه ۵۲.۱۸ درصد مقابل ۴۷.۸۲ درصد قلیچداراوغلو را شکست داد.

انتهای پیام/


جهان

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. ناشناس گفت:

    نمایش امپراطور پنبه‌ای ترکیه (اردوغان) هم تموم شد دیگه نمی‌تونه شرکت کنه به امید پایان همه نمایشات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ