اعلام کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری روسیه

خبرگزاری تاس امروز (یکشنبه) گزارش داد، ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه در ماه مارس با فهرستی شامل پوتین و سه سیاستمدار به پایان رسیده است.

اعلام کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری روسیه

به گزارش ممتاز نیوز، کمیسیون مرکزی انتخابات فدراسیون روسیه ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آینده را تکمیل کرد.

برای اولین بار از سال ۲۰۰۸، تنها چهار گزینه در رای گیری وجود خواهد داشت: لئونید اسلوتسکی از حزب لیبرال دموکرات روسیه (LDPR)، ولادیسلاو داوانکوف از مردم جدید، نیکولای خاریتونوف از حزب کمونیست فدراسیون روسیه (KPRF) و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فعلی روسیه که برای پنجمین بار به عنوان یک نامزد مستقل نامزد شده است.

کمیسیون انتخابات از ثبت نام سرگئی مالینکویچ، نامزد ریاست جمهوری از حزب کمونیست‌های روسیه و بوریس نادژدین از حزب ابتکار مدنی خودداری کرد و دلیل آن نیز درصد بالایی از امضاهای نامعتبر ارائه شده در حمایت از آنها بود. این درصد بالاتر از ۵٪ مجاز بود. نادژدین گفته است که قصد دارد از این تصمیم به دادگاه عالی روسیه تجدید نظر کند.

پوتین ۷۱ ساله رئیس جمهور فعلی روسیه پنجمین انتخابات ریاست جمهوری وی پس از رای‌گیری‌های سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ خواهد بود. او بهترین نتیجه خود را در سال ۲۰۱۸ با کسب ۷۶.۶۹ درصد آرا نشان داد.

«اسلوتسکی»، ۵۶ ساله، از می ۲۰۲۲ رهبری حزب لیبرال دموکرات را بر عهده دارد. او رئیس کمیته امور بین الملل دومای ایالتی است و سومین نامزد ریاست جمهوری در تاریخ حزب خود شد.  «خاریتونوف»، ۷۵ ساله، عضو هر هشت جلسه دومای دولتی روسیه بوده است. این دومین انتخابات ریاست جمهوری او خواهد بود. «ولادیسلاو داوانکوف»، معاون رئیس دوما و عضو گروهی به نام «انجمن افراد جدید» در این فهرست قرار دارند.

انتهای پیام/


جهان

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.