افتتاحیه اجلاس رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه

افتتاحیه اجلاس رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه

جام جم آنلاین: بیش از ۶۰۰ تن از روسا و مقامات عالی رتبه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در سئول گرد هم آمدند تا درباره همکاری‌های بیشتر، انتقال تجربه و حرکت در جهت ایجاد قطب رسانه‌ای مقتدر و مستقل از نظام رسانه‌ای انحصار گرایانه گفت‌وگو کنند.

عزت‌الله ضرغامی، رییس سازمان صداوسیما به عنوان میهمان ویژه در مراسم رسمی گشایش نشست مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه که با سخنان لی میونگ باک رییس‌جمهور کره جنوبی برگزار شد، حضور داشت.

رییس‌جمهور کره جنوبی در سخنانش با اشاره به فراگیری و گستردگی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه گفت: این اتحادیه نقش بسیار مهمی در تحولات و مقابله با چالش‌های فراروی جهان می‌تواند داشته باشد.

آقای کیم، رییس شبکه تلویزیونی کی بی اس کره جنوبی نیز گفت: اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه مجموعه قدرتمند و منسجم است و می‌تواند با همکاری سازمان یافته به توسعه کشورهای عضو کمک کند.

در حال حاضر این اتحادیه با ۶۰ کشور عضو و پوشش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر از جمعیت جهان، با ۲۵۰۰ زبان گوناگون با نفوذترین اتحادیه رسانه‌ای جهان شناخته می‌شود.

در حاشیه این اجلاس تولیدات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شامل فیلم، سریال و مستند در غرفه سروش معرفی شده است.

آقای ضرغامی رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فردا در نشست مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه سخنرانی خواهد کرد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ