افتتاح رسمی خط لوله ری- فرودگاه امام برای تامین روزانه ١,۵ میلیون لیتر سوخت هواپیما در آینده نزدیک

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

خط لوله ١٠ اینچ ری- فرودگاه امام خمینی به منظور ارسال سوخت هواپیما از تاسیسات ری، در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد

خبراقتصادی: خط لوله ١٠ اینچ ری- فرودگاه امام خمینی به منظور ارسال سوخت هواپیما از تاسیسات ری، در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد. این خط لوله به طول ۳۳ کیلومتر از انبار فرآورده های نفتی ری به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) احداث شده است.

 تا پیش از این سوخت مورد نیاز فرودگاه امام خمینی از طریق تانکر تامین می شد که با آغاز بهره برداری از خط لوله ١٠ اینچ ری- فرودگاه امام خمینی، ارسال سوخت از این طریق انجام می گردد.

باقریان، مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران پیشتر در این باره به خبرنگار شانا گفته بود: در صورت راه اندازی این خط لوله از تردد روزانه بیش از ۵٠ تانکر نفتکش در محدوده تاسیسات ری تا فرودگاه امام جلوگیری می گردد.  

مصرف سوخت هوایی فرودگاه امام به طور متوسط روزانه ١,۵ میلیون لیتر است.

انتقال سوخت فرودگاه امام خمینی از طریق ٣ دستگاه الکتروپمپ در مرکز انتقال نفت اقماری در منطقه تهران انجام خواهد شد و این مرکز علاوه بر فرودگاه امام، سوخت فرودگاه مهرآباد را نیز تامین می کند و قادر است روزانه بیش از سه میلیون لیتر سوخت جت ارسال کند.

این خط لوله در روزهای آینده و طی مراسمی با حضور مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور به بهره برداری خواهد رسید.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ