افتتاح چند پروژه در کرمان با حضور رئیس جمهور

جام جم آنلاین: رییس جمهور به منظور افتتاح کارخانه تولید کنسانتره فولاد به ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن و همچنین ۱۱ هزار و ۵۰۰واحد مسکن مهر در استان کرمان، صبح امروز وارد شهرستان سیرجان شد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهور به منظور افتتاح کارخانه تولید کنسانتره فولاد به ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن و همچنین ۱۱ هزار و ۵۰۰واحد مسکن مهر در استان کرمان، صبح امروز وارد شهرستان سیرجان شد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار و جمعی از مقامات ارشد محلی قرار گرفت.

احمدی نژاد سپس با حضور در منطقه نجف شهر سیرجان هزار و ۵۶۰ واحد مسکن این شهرستان را افتتاح کرد که همزمان با این مراسم حدود ۱۰ هزار واحد مسکن مهر دیگر نیز در دیگر شهرستان‌های استان افتتاح شد.

از مجموع واحد های افتتاح شده ۲ هزار و ۴۸۸ واحد مسکن مهر ۹۹ ساله، پنج هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، سه هزار و ۵۱۲ واحد بصورت خودمالک و ۵۰۰ واحد در بافت فرسوده بوده است.

رییس جمهور در مراسم افتتاح هزار و ۵۶۰ واحد مسکن شهرستان سیرجان کلید ۲ واحد از این مجموعه را به طور نمادین به مالکان آنها واگذار کرد.

افتتاح کارخانه تولید کنسانتره ۲ میلیون تنی سیرجان

با حضور رییس جمهور کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن فولاد ایرانیان با ظرفیت تولید سالیانه ۲ میلیون تن افتتاح و به بهره برداری رسمی رسید.

با حضور رییس جمهور کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن فولاد ایرانیان با ظرفیت تولید سالیانه ۲ میلیون تن افتتاح و به بهره برداری رسمی رسید.


دکتر محمود احمدی نژاد در ادامهع سفر به سیرجان در استان کرمان، کارخانه ۲ میلیون تنی تولید کنسانتره سنگ آهن را در منطقه صنعتی گل گهر این شهرستان افتتاح کرد.

به گفته مسئولان استان این نخستین پروژه بخش خصوصی در بخش صنعت و معدن است که در منطقه صنعتی ومعدنی گل‌گهر سیرجان به بهره برداری می رسد. این پروژه با سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد و کاملا با سرمایه و نیروی کار بومی اجرا شده است.

کارخانه فولاد ایرانیان کار تولید آزمایشی خود را از چندی قبل آغاز کرده و تاکنون ۲۰ هزار تن کنسانتره تولید کرده است. سرمایه گذاری انجام شده در این کارخانه معادل ۲۰۰ میلیارد تومان ارزی و ریالی بوده که ۵۰ درصد ریالی و ۵۰ درصد ارزی بوده است.

کارخانه تولید کنسانتره فولاد ایرانیان طی دو سال احداث شده است و ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم در این کارخانه بزرگ مشغول به کار می شوند.

استان کرمان قطب معادن سنگ آهن کشور محسوب می شود و با سرمایه گذاری های انجام شده در دولت به زودی با تکمیل چرخه تولید فولاد این استان به یکی از قطبهای اصلی تولید فولاد نیز تبدیل خواهد شد. همچنین با افتتاح این مجتمع صنعتی، کرمان یک گام دیگر به چرخه کامل تولید فولاد نزدیکتر خواهد شد و ظرفیت این محصول در کشور افزایش خواهد یافت.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *