افتتاح ۱۰۴ طرح سرمایه گذاری داخلی در منطقه آزاد ماکو در سه سال اخیر

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ ۱۰۴ طرح سرمایه گذاری داخلی به ارزش ۹۴۰۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری خارجی ۴۳.۵ میلیون دلار در منطقه آٰزاد ماکو در طی سه سال دولت سیزدهم به بهره برداری رسید.

افتتاح ۱۰۴ طرح سرمایه گذاری داخلی در منطقه آزاد ماکو در سه سال اخیر

به گزارش ممتاز نیوز، حمزه حورسی با بیان اینکه از این میزان ۳۰ طرح در سال ۱۴۰۰ به ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و ۳.۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به بهره برداری رسیده است افزود: این میزان در سال ۱۴۰۱ به ۳۰ طرح با سرمایه گذاری ۳۲۵ میلیارد تومانی داخلی و ۱۰ میلیون دلار خارجی و در سال ۱۴۰۲ به ۴۴ طرح با ۴۳۱ میلیارد تومان داخلی و ۳۰ میلیون دلار خارجی افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه طی سال های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲، بالغ بر ۲۸۳۷۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی در منطقه آزاد ماکو تحقق یافته ادامه داد: این سرمایه گذاری ها در حوزه های صنایع و معادن، کشاورزی، گردشگری و ورزشی، لجستیک، صنوف، تجارت(کارت بازرگانی) و ساخت و ساز بوده است.

وی اظهار داشت: طی این مدت ۵۷۳ میلیون دلار  صادرات از منطقه آزاد ماکو به خارج از کشور انجام شده است.

حورسی خاطرنشان ساخت: در دولت سیزدهم ۵ هزار و ۶۳۵ میلیون دلار نیز از مسیر منطقه آزاد ماکو به خارج از کشور صادرات انجام شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو درخصوص وضعیت بسته های سرمایه گذاری ارائه شده نیز گفت: از تعداد ۱۱۰ بسته سرمایه گذاری به ارزش ۲۸۴۲۰ میلیارد تومان،  ۶۴ متقاضی با حجم سرمایه گذاری ۱۰۱۲۷ میلیارد تومان مراحل فعالیت خود را آغاز کرده اند که با بهره برداری از این طرح ها برای ۴۸۶۹ نفر اشتغال در منطقه ایجاد می شود.

انتهای پیام/


استانی
آذربایجان‌غربی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.