افزایش سرانه پزشک خانواده به ۲۱۰۰ تومان

رییس ستاد اجرایی پزشک خانواده گفت: طبق مصوبه دولت، میزان سرانه پزشک خانواده و دستیارش با ۲۰ درصد رشد نسبت به سرانه تعیین شده سال ۹۰، ۲۱۰۰ تومان برآورد شده است.

دکتر محمد شریعتی، رییس ستاد اجرایی پزشک خانواده در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: به دلیل افزایش سرانه پزشکان، تعداد ثبت نام پزشکان خانواده از مرز ۲۹ هزار نفر گذشته و خوشبختانه شرایط خوبی در سطح کشور برقرار است.

وی با اشاره به این که برنامه پزشک خانواده با سرعت خوبی در مناطق شهری در حال اجرا است،‌ گفت:  هر استانی که ثبت نام پزشکان در آن استان به حد قابل قبولی برسد برای ثبت نام مردم اعلام می شود و استان های سیستان و بلوچستان، مازندارن و کردستان در نوبت افتتاح هستند.

قائم مقام معاونت بهداشتی تصریح کرد: سقفی برای ثبت نام پزشکان در نظر گرفته نشده و هر چه تعداد بیشتر باشد گزینه های انتخاب مردم بیشتر می شود.

دکتر شریعتی اظهار داشت: ثبت نام مردم به دو صورت مراجعه حضوری به مطب پزشکان و یا از طریق سایتir  .۱۵۹۰ پزشک خانواده صورت می گیرد و از هر زمانی که برنامه در شهر آغاز شود سه ماه فرصت دارند که پزشک خانواده خود را انتخاب کنند./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *