افزایش ۵۰ درصدی قیمت تلفن همراه

۳۰م دیماه ، ایسنا- بنابر اعلام رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی طی ماه‌های اخیر و به دنبال نوسانات ارزی قیمت انواع گوشی‌های تلفن همراه افزایش ۵۰ تا ۱۰۰‌ درصدی داشته است.

افشار فروتن ، اظهار کرد: دربارهٔ‌ی میزان افزایش قیمت گوشی‌های تلفن همراه در ماه‌های اخیر نمی‌توان رقمی قطعی اعلام کرد اما اغلب این گوشی‌ها بسته به مدل‌هایی که دارند افزایشی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی داشته‌اند که به‌طور قالب این افزایش قیمت برای گوشی‌های مدل تازه و هوشمند بیشتر بوده است.

وی در عین حال عنوان کرد: در حال حاضر در میان مردم اغلب خریداران طرفدار گوشی‌هایی می باشند که علاوه بر بهره‌مندی از امکانات متعدد از نظر قیمت در سطح متوسط قرار می‌گیرند.

فروتن ادامه داد: این روزها گوشی‌هایی که از نظر امکانات در شرایط متوسط رو به بالا قرار دارند و از نظر قیمت در سطح متوسط قرار دارند، بیشترین حجم تقاضای بازار را به خود اختصاص می‌دهند.

اما رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی دربارهٔ قیمت انواع تلفن‌های همراه گفت: اگر گوشی‌های تلفن همراه را به سه دسته تقسیم کنیم، دسته اول که گوشی‌های بسیار ساده و حتی فاقد دوربین و حافظه محسوب می‌شوند، معمولا قیمتی زیر ۱۰۰ هزار تومان دارند.

وی ادامه داد: گروه دوم مربوط به گوشی‌هایی می‌شود که از امکاناتی مانند دوربین عکاسی و فیلمبرداری، حافظه، دسترسی به اینترنت برخوردار می باشند که گوشی‌های این گروه قیمتی بین ۱۰۰ تا ۷۰۰ تومان دارند و به همین سبب است که قدرت خرید کاربران در این گروه بسیار بسیار است.

او گوشی‌های ۷۰۰ هزار تومان به بالا را هم سومین دسته از گوشی‌های تلفن همراه دانست که اغلب به آنها گوشی‌های پیشرفته اطلاق می‌شود و می‌توانند کار نوت‌بوک را انجام دهند.

وی در پایان یادآور شد: این روزها بالاترین گوشی‌های بازار هم بالغ بر دو میلیون تومان قیمت دارند و به تازه‌ترین محصولات کارخانه‌های مطرح مربوط می‌شوند.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *