افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ ژتون تغذیه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران

6258.jpg

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه قیمت ژتون غذای دانشجویان بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش یافت، گفت: از نظر کارشناسی هزینه تمام شده هر وعده غذا برای هر دانشجو بطور متوسط حدود ۳هزار و ۵۰۰ تومان است.

دکتر مصطفی محقق در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ژتون تغذیه دانشجویان در سال گذشته را ۱۷۵تومان برای هر وعده غذایی عنوان کرد و افزود: بر اثر بررسی‌های کارشناسی در جلسه‌ای که معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت برگزار کرد، ژتون تغذیه دانشجویان در سال تحصیلی جدید بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برای افزایش نرخ ژتون تغذیه دانشجویان تا سقف ۵۰۰ تومان پذیرفته نشد، تصریح کرد: از نظر کارشناسی هزینه تمام شده غذا برای هر دانشجو متوسط حدود ۳هزار و ۵۰۰ تومان است که یکی از علل اصلی این پیشنهاد دریافت پول بیشتر از دانشجویان نیست بلکه یک نوع صرفه‌جویی محسوب می‌شود.

دکتر محقق ادامه داد: متاسفانه برخی از دانشجویان با اینکه احتمال می‌دهند که شب کشیک هستند و یا به هر علت در خوابگاه حضور ندارند غذا را رزرو می‌کنند. این در حالیست که دانشگاه برای هر وعده غذای دانشجو ۴ هزار تومان هزینه می‌کند لذا وقتی غذا صرف نشود هزینه به هدر می‌رود.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان از افزایش وام‌های دانشجویی تا سقف ۱۰ تا ۱۵ درصد خبر داد و گفت: رقم جدید وام‌های دانشجویی معمولا در اواسط ترم اول اعلام می‌شود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *