افزایش بیش از ۷۰ درصدی قیمت هر متر خانه در یک سال

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/بررسی تغییرات قیمت مسکن و زمین بیانگر افزایش بین ۲۵ تا ۱۶۰ درصدی قیمت در اجاره، خرید و فروش زمین و ملک در آخرین فصل ۹۱ است.

به گزارش ممتاز : بر اساس آنچه که مرکز آمار ایران در تغییرات قیمت زمین و مسکن در زمستان ۹۱ اعلام کرده است متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی ۱۵۷٫۱ درصد، متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی ۷۲٫۶ و مبلغ اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختنی برای یک متر مربع زیربنای مسکونی معادل ۲۸٫۴ درصد نسبت به زمستان ۹۰ افزایش داشته است.

همچنین متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۵۶ میلیون و ۵۹۷ هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۴۳٫۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۵۷٫۱ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۳۹ میلیون و ۴۳هزارریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۹٫۰ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷۲٫۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۶۳میلیون و ۷۷۷هزار ریال بود که نسبت به فصل قبل سه درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۸٫۴ درصد افزایش داشته است.

– ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *