افزایش حملات اینترنتی به متقاضیان سفر

اسماعیل ذبیحی – اگر قصد ثبت نام اینترنتی در یک تور مسافرتی را دارید، ‌مراقب دور جدیدی از حملات رایانه ای باشید.

به گزارش سه نسل به نقل از آی تی آنالیز ، شرکت امنیتی Panda Security با اعلام این هشدار،‌ از کاربران اینترنت خواسته تا مراقب نامه های الکترونیک آلوده ای باشند که به صورت بسیار گسترده در حال انتشار هستند. عنوان این نامه ها معمولاً در رابطه با تأیید یا موفقیت ثبت نام شما در یک تور مسافرتی ست و فایل ها و لینک های اینترنتی ضمیمه به آن ها می توانند بسیار خطرناک باشند.

بر اساس اعلام پاندا، این نامه های آلوده، حاوی گونه هایی خطرناک از تروژان Sinowal هستند که اغلب برای سرقت اطلاعات محرمانه و شخصی بکار می رود.

از آن جا که اکنون بسیاری از کاربران ترجیح می دهند تا ثبت نام، رزرو هتل، تهیه بلیط و دریافت اطلاعات مسافرتی خود را از طریق اینترنت انجام دهند، خرابکاران اینترنتی هم با انتشار نامه های جعلی و تقلبی در همین رابطه، سعی در جلب توجه کاربران و متقاعد کردن آنها به کلیک بر روی فایل ها و لینک های مخرب موجود در این نامه ها را دارند تا پس از آلوده کردن سیستم های رایانه ای، اطلاعات حساس و ارزشمند کاربران را سرقت کنند. اطلاعاتی که توسط مجرمان اینترنتی برای کسب درآمدهای مستقیم یا غیر مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند.

چند هفته پیش هم شرکت های امنیتی از انتشار وسیع یک نامه الکترونیک مخرب با عنوان “بلیط شما صادر شده است!” با امضای جعلی یک شرکت معتبر هواپیمایی در اروپا خبر دادند که فایل ضمیمه آن به جای اطلاعات مربوط به بلیط های مسافرتی، حاوی یک تروژان بسیار خطرناک با عنوان Sirefef خبر داده بودند که منجر به آلودگی و اسیب پذیری شدید رایانه ها می شود.

برای پیشگیری از فعال شدن ویروس های جدید، به تمام کاربران اینترنت توصیه شده تا نامه های الکترونیک ارسال شده از طرف منابع مشکوک یا ناشناس را به هیچ عنوان باز نکنند و یا دست کم فایل های ضمیمه و لینک های اینترنتی موجود در آن را اجرا ننمایند.


جدیدترین مقاله های آی تی و موبایل

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ