افزایش حملات سایبری در زیرساخت‌های منطقه خلیج فارس

۲۲م آذر ،

فاوانیوز: شمار حملات سایبری به زیرساخت‌های منطقه خلیج فارس روند صعودی داشته است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، رییس سابق نیروی هوایی امارات گفت که زیرساخت‌های پیشرفته سایبری این کشور آن را به هدف محبوبی برای هکرها تبدیل کرده است، به ویژه زمانی که مناقشات بین فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی افزایش یافته بود.
 
خالد البوعینیان که اکنون بازنشسته شده است، تصریح کرد: آخرین جنگ در نوار غزه سبب افزایش حملات به زیرساخت‌های ما شده بود زیرا امارات دارای زیرساخت‌های مخابراتی پیشرفته است.
 
وی افزود: بزرگترین حمله سایبری به زیرساخت‌های امارات در جریان جنگ رژیم صهیونیستی و لبنان در سال ۲۰۰۶ بود که توسط دو هکر طرفدار رژیم صهیونیستی صورت گرفت که از طبیعت این جنگ خبر نداشتند.
 
اظهارات این فرمانده بازنشسته نیروی هوایی امارات چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که یک ویروس مخرب ۳۰ هزار کامپیوتر در شرکت ملی نفت عربستان را مورد هدف قرار داده بود.
 
گفته شده است که این حملات با هدف توقف تولید نفت در بزرگترین تولیدکننده نفت جهان انجام شده بود اما هکرها موفق به انجام ماموریت خود نشدند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، حملات سایبری توسط دولت‌ها، گروه‌های شبه نظامی و یا هکرهای خصوصی این پتانسیل را دارند تا در عرضه نفت و گاز منطقه خلیج فارس اختلال ایجاد کنند.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *