افزایش دوباره قیمت با نصب کیسه هوا

۳۱اردیبهشت،

افزایش دوباره قیمت با نصب کیسه هوا

عصرخودرو: با گذشت بیش از دو هفته از مشخص شدن قیمت خودروها بر اساس دستورالعمل شورای رقابت، شرکت خودروسازی سایپا نرخ کیسه هوای راننده و سرنشین خودروهای خانواده X۱۰۰ (تمام مدل‌های پراید) را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از دنیای افتصاد، بر همین اساس امیر حسن امیری، مدیر فروش گروه خودروسازی سایپا به خبرنگار دنیای اقتصاد گفت: با توجه به اینکه قیمت‌های اعلام شده مربوط به خودروهای مدل پایه (خودروهایی بدون فرمان هیدرولیک، رنگ متالیک و کیسه هوا) بوده، شرکت سایپا قیمت کیسه هوا را اعلام کرده است.

او قیمت کیسه هوای راننده را ۸۰۰ هزار تومان و کیسه هوای سرنشین را ۴۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: اینها قیمت‌هایی می باشند که سایپا آن را با موافقت شورای رقابت تعیین کرده است. اما از آنجایی که از ابتدای تیرماه نصب دو کیسه هوا برای شماره‌گذاری خودرو توسط پلیس اجباری است، مشتریان محصولات X۱۰۰ سایپا مجبور به پرداخت مبلغ یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان علاوه بر قیمت خودروی مدل پایه می باشند.
هرچند خودروسازان بارها اعلام کره‌اند که امکاناتی نظیر کیسه هوا در تمام دنیا جزو آپشن‌هایی محسوب می‌شود که در صورت تمایل مشتری بر روی خودرو نصب می‌شود، اما از آنجا که بر اساس مصوبه دولت و برای افزایش ایمنی خودروهای داخلی نصب کیسه هوا اجباری است، این هزینه به دیگر هزینه‌های خرید مشتریان اضافه می‌شود.
این میزان هزینه برای کیسه هوا در حالی است که کاهش قیمت پراید بعد از ماه‌ها انتظار برای ابلاغ دستورالعمل تازه قیمت‌گذاری از سوی شورای رقابت، چیزی حدود یک تا دو میلیون تومان بوده است.
اما امیری تفاوت‌ قیمت کیسه هوای راننده با سرنشین را مربوط به تفاوت‌های فنی نصب این دو خودرو و همچنین قیمت خرید این کیسه‌ها مرتبط می‌داند.

چهارشنبه ۱ خرداد   ۱۲:۳۰

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ