افزایش دوباره قیمت مسکن مهر پردیس/ مهلت پرداخت اضافه مبلغ تا پایان ماه رمضان

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

درست پس از رد افزایش قیمت‌ واحدهای مسکونی مهر شهر تازه پردیس از سوی وزیر راه و شهرسازی،‌ مدیرعامل شرکت عمران این شهر از افزایش سه تا چهار میلیون تومانی بعضی واحدهای مسکن مهر پردیس خبر داد.

هفته پیش، افزایش دوباره قیمت مسکن مهر پردیس مطرح شد که پیمان پیرفرشی – قائم مقام مدیرعامل شرکت عمران شهر تازه پردیس – در گفت‌وگو با ایسنا افزایش قیمت‌ این واحدها را تایید و ارائه اطلاعات دقیق و ریزقیمت‌های افزایش یافته هر پروژه را به آینده نزدیک موکول کرد.

وی درتوضیح سبب افزایش قیمت بعضی پروژه‌ها به ایسنا گفت: عجله‌ای نیست؛ سبب افزایش قیمت و مبلغ اضافه شده هر واحد به زودی اعلام می‌شود.

پیرفرشی مهلت پرداخت مبلغ اضافه شده برای بعضی واحدهای مسکن مهر را تا پایان ماه رمضان عنوان کرد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت عمران شهر تازه پردیس دربارهٔ سبب افزایش قیمت‌ها که بعضی سبب آن را محوطه‌سازی عنوان می‌کنند، توضیحی نداد.

افزایش قیمت‌ها درحالیست که وزیر راه و شهرسازی دو هفته پیش، از ثبات قیمت‌ مسکن مهر پردیس صحبت و تاکید کرده بود که اکنون شاهد ثبات در بازار مصالح ساختمانی هستیم و هیچ‌گونه افزایش یا پرش قیمت را در ساخت مسکن مهر پردیس نمی‌پذیریم.

وی در آخرین بازدید – دو هفته پیش – از پروژه‌های مسکن مهر شهر تازه پردیس با اشاره به افزایش قیمت‌ها از سوی بعضی پیمانکاران تاکید کرده بود: ازآنجاکه قرارداد منعقد شده با انبوه سازان و پیمانکاران در طرح مسکن مهر به صورت قیمت مترمربع مقطوع است و مبتنی بر فهرست بها نیست، هیچ‌گونه تعدیل یا افزایش قیمتی در پروژه‌های مسکن مهر شهر تازه پردیس اعمال نمی‌شود.

به گفته نیکزاد وزارت راه و شهرسازی قیمت مصالح ساختمانی و فرآوردهای مورد نیاز ساخت مسکن را مدام رصد می‌کند و چنانچه پرش ارزی یا مورد خاصی رخ دهد که ناشی از موارد اقتصادی باشد، این وزارتخانه با انجام بررسی‌های لازم، تأثیر این پرش‌ها روی مصالح و موارد اساسی مانند آنچه که پیش از این در مورد قیمت آنسانسور رخ داد، اقدامات لازم را برای پرداخت مابه‌التفاوت انجام می‌دهد اما در حال حاضر شاهد ثبات در بازار مصالح ساختمانی هستیم.

وزیر راه وشهرسازی همچنین خطاب به بعضی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر ورود دولت تازه و افزایش قیمت‌های مسکن مهر گفت: چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد چراکه روند کنونی یک روند منطقی است.

پس از این گفته نیکزاد، مدیرعامل شرکت عمران شهر تازه پردیس در مصاحبه‌ای که از رسانه ملی پخش شد، افزایش سه تا چهار میلیون تومانی بعضی واحدهای مسکن مهر پردیس را اعلام کرد.

پیش‌تر دربارهٔ افزایش قیمت‌ها در شهرهای تازه به هزینه محوطه‌سازی، آب و فاضلاب و آسانسور اشاره شده بود که هزینه آسانسور برطرف شد و آنچه اکنون بیش از هر مورد دیگر متقاضیان را دچار مشکل کرده پرداخت مبالغ بیشتر برای هر واحد است که بعضی آن را به محوطه‌سازی و تامین هزینه‌های آب و فاضلاب نسبت می‌دهند.

در این میان متقاضیان می‌گویند “مگر این واحدها برای اقشار کم درآمد نیست پس چرا مدام با افزایش قیمت روبرو می‌شود؟ از سوی دیگر بیشتر سرمایه و توان مالی خود را پرداخت اقساط مسکن مهر پرداخت کردیم و دیگر توان مالی پرداخت این افزایش قیمت‌ها را نداریم و بر اساس قیمت‌های اعلام شده برنامه ریزی کرده‌ایم”.

این در حالیست که شرکت عمران شهر تازه پردیس از شنبه قبل تاکنون هیچ جزئیاتی از سبب افزایش قیمت‌ها، نام پروژه‌هایی که شامل افزایش قیمت شده‌اند و میزان قیمت‌های افزایش یافته اعلام نکرده است.

یادآور می‌شود نیمه بهمن سال قبل با ابلاغ وزیر راه و شهرسازی ۱۳ درصد بر قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس افزوده شد و بنا بود افزایش قیمت مجدد در این واحدها نداشته باشیم.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *