افزایش سقف پرداخت خسارت تصادفات بدون کروکی/ امحا سوابق بدحجابها

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای این هفته سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور از افزایش سقف تعهدات بیمه ها برای برداخت خسارت بدون کروکی خبر داد و گفت: براساس تفاهم نامه همکاری مشترک با بیمه که سال گذشته به امضا رسید بیمه ها متعهد شدند بدون کروکی تا سقف تعیین شده خسارات را با توافق و رضایت طرفین پرداخت کنند. امسال سقف تعهدات به سه میلیون و یکصد و پنجاه هزار تومان افزایش یافت که امیدواریم بیمه ها به این تعهدات عمل کنند.

امحا سوابق بدحجاب ها پس از یک سال

در این هفته بار دیگر فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اجرای قاطعانه طرح های امنیت اخلاقی گفت: طرح های امنیت اخلاقی در چارچوب قانون اجرا شده و نیروی انتظامی فراتر از قانون عمل نمی کند. اجرای این طرح ها براساس قانون و درخواست مردم است و تعطیل شدنی نیست.

به گفته سردار احمدی مقدم، این نیرو به دنبال پرونده سازی برای افراد بد حجاب نیست و در صورتی که فردی تا یکسال پس از دستگیری بار دیگر دستگیر نشود سوابقش در پلیس امنیت اخلاقی به علت بدحجابی امحا می شود.

برای جمع آوری خودرو فرسوده ایست بازرسی نمی گذاریم

در این هفته فرمانده نیروی انتظامی که بسیار پر کار بوده و چهار سفر استانی نیز انجام داد در جمع خبرنگاران با انتقاد از اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده از اول تیر ماه- امروز- گفت: نمی توان جلوی هر خودرو را در شهر گرفت و سال تولید آن را پرسید. اگر این موضوع به پلیس ابلاغ شود ایست و بازرسی در خیابان ها نمی گذاریم. در صورت اجرا در گلوگاه ها و مراکز خدمات سن خودروها را بررسی و از تردد خودروهای فرسوده جلوگیری می کنیم.

کشف ۴٫۵ میلیون لیتر سوخت قاچاق در دو ماه

روز سه شنبه جانشین فرمانده مرزبانی با اعلام اینکه ۴٫۵ میلیون لیتر سوخت قاچاق در دو ماه ابتدایی امسال در مرزها کشف شده است گفت: ماموران مرزبانی در دو درگیری مسلحانه دو تن و هفتصد کیلو انواع مواد مخدر را کشور کردند. متاسفانه در این عملیات یک مرزبان به شهادت رسید و یک مرزبان دیگر نیز مجروح شد.

به گفته گراوند تاکنون ۱۶ تن مواد مخدر در مرزها کشف و ضبط شده است.

استقرار پلیس در اطراف دانشگاه شریف و تهران

پلیس تهران در هفته جاری به منظور تامین امنیت دانشجویان و ایمنی آمد و شد آنها در اطراف دانشگاه تهران و صنعتی شریف مستقر شد. به دنبال زورگیری از یک دانشجوی دانشگاه تهران و دانشجوی دیگری در محله طرشت و به خواست مدیران دانشگاه ماموران پلیس ایستگاههای خود را در اطراف این دو دانشگاه مهم پایتخت مستقر کردند. البته تاکنون طرحی نیز در اطراف دانشگاه صنعتی شریف برای برخورد با اراذل سارقان و مزاحمان دانشجویان به اجرا گذاشته شده است.

ثبت الکترونیکی تخلفات از ابتدای تیرماه

رئیس پلیس راهور تهران که روز سه شنبه به میان خبرنگاران امده بود از کنترل هوشمند گذرگاههای پایتخت خبر داد و در این باره گفت: در این طرح گذرگاهها به صورت الکترونیکی کنترل و متخلفان الکترونیکی جریمه می شوند. هم اکنون ۱۵ گذرگاه تهران از جمله میرداماد،بلوارپاکنژاد و نیایش- ولیعصر الکترونیکی کنترل شده و تا پایان امسال ۹۰ گذرگاه الکترونیکی کنترل می شوند. از سوم تیرماه برگه های جریمه الکترونیکی به در خانه متخلفان ارسال می شود.

سردار رحیمی به افزایش ۲۲۵ درصدی تعداد جریمه سرعت غیر مجازخبر داد و افزود: در دو ماهه امسال کنترل الکترونیکی افزایش یافته و میزان اعمال قانون سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر ۲۲۵ درصد افزایش داشته است. البته با توجه به روانسازی ترافیک و رفع گره های ترافیکی برخی رانندگان سرعت مجاز را رعایت نمی کنند.

۱۷۰ اراذل و اوباش در دام پلیس

عملیات شبانه پلیس پایتخت منجر به دستگیری ۱۷۰ اراذل و اوباش در خواب سحرگاهی شد. شامگاه دوشنبه ماموران پلیس پایتخت دست به عملیات گسترده ای زند و ۱۷۰ اراذل و اوباش را در پایتخت دستگیر کردند. در این عملیات که تا بامداد سه شنبه ادامه داشت این افراد که عمدتا اراذل سطح سه بودند و اقدام به عربده کشی و ایجاد مزاحمت می کردند، دستگیر شدند.

سردار حسین ساجدی نیا در خصوص جزئیات این طرح گفت: این عملیات با همکاری تمامی ماموران پلیس برگزار شد. امیدواریم دستگاه قضا برخورد قاطع و مناسبی با این افراد داشته باشد تا درس عبرتی برای دیگران باشند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ