افزایش ظرفیت سرویس ایمیل گوگل

گوگل با راه‌اندازی گوگل درایو، به همه کاربران خود ۵ گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره‌سازی فایل در ابرهای مجازی هدیه داده است. هم‌زمان، ظرفیت سرویس ایمیل گوگل هم از ۷/۵ گیگابایت به ۱۰ گیگابایت ارتقا یافته است.

به گزارش سیتنا، شایعات و حرف و حدیث‌ها درباره گوگل درایو از چند ماه پیش آغاز شد و همچنان در جریان بود و پر و بال می‌گرفت، تا این‌که روز سه‌شنبه (۵ اردیبهشت، ۲۴ آوریل) کمپانی گوگل رسما اعلام کرد که امکان ذخیره‌سازی ابری را برای همه کاربران خود فراهم کرده است.

گوگل درایو که ۵ گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره‌سازی داده‌ها و فایل‌ها در فرمت‌های گوناگون (از فایل‌های متنی ورد و پی‌دی‌اف گرفته تا فایل‌های صوتی و تصویری مختلف) به کاربران می‌دهد، در واقع هارد دیسکی اختصاصی است که روی ابرهای گوگل شناور است.

دویچه وله گزارش داد که کاربران با بهره‌گیری از این سیستم مبتنی بر «ذخیره‌سازی ابری‌» (Cloud Computing) می‌توانند در هر نقطه‌ای از جهان که به اینترنت متصل‌اند، به‌سادگی به فایل‌های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و آن‌ها را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

کاربران گوگل می‌توانند با مراجعه به صفحه رسمی گوگل درایو به آدرس اینترنتی https://drive.google.com/start در خواست استفاده از آن را برای این کمپانی ارسال کنند.

استفاده از درایو ۵ گیگابایتی گوگل، برای همه کاربران رایگان است، اما در صورتی که بخواهند حجم بیشتری در اختیار داشته باشند، می‌توانند با پرداخت ماهانه ۲/۵ دلار (۳۰ دلار در سال) ظرفیت آن را تا ۲۵ گیگابایت ارتقا دهند.

اگر از آن دسته کاربرانی باشید که سرویس Google Docs اهمیت قابل‌توجهی در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان دارد، امکانات تعاملی گوگل درایو برای‌تان جالب خواهد بود. گوگل در این سرویس امکانات بسیاری به گوگل داکس افزوده و امکانات ویرایش تعاملی و سریع فایل‌ها در فضای آنلاین را ارتقا داده است.


بولتن نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ