افزایش قیمت واحدهای مسکونی انبوه

۲۵م دیماه ،

به گزارش نوساز، بیت‌الله ستاریان در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: هنگامی که متقاضیان مسکن با یارانه دولتی و تسهیلات بانکی صاحبخانه می‌شوند، این انتظار می‌رود که پس از افزایش قیمت، بعضی از آن‌ها خواستار فروش خانه شوند.

وی افزود: ممکن است پس از مدتی و به سبب مغایرت قیمت مسکن و سطح معیشت، خانه فروخته و مابه‌التفاوت آن صرف مخارج دیگر شود لذا در بعضی موارد اشخاص نسبت به خرید خانه‌ای ارزان‌تر ترغیب‌ می‌شوند.

این کارشناس اظهار کرد: از ابتدای راه‌اندازی انبوه‌سازی و پرداخت تسهیلات دولتی، خرید و فروش‌ها با قیمت‌های بالاتر پیش‌بینی می‌شد و مشخص بود اگر بخواهیم با کمک تسهیلات دولتی برای متقاضیان مسکن تامین کنیم، به طور قطع آن را حفظ نخواهند کرد و خرید و فروش مسکن کاملا طبیعی است.

ستاریان معتقد است: در شرایطی که متقاضی توانایی مالی خرید مسکن را داشته باشد یا قیمت مسکن به‌ اندازه‌ای ارزان شود که به راحتی بتوان خانه خرید، می‌توان قیمت را تا حدودی ثابت نگه داشت.

وی تصریح کرد: هیچ مکانیزمی در دنیا برای کنترل خرید و فروش‌های این چنینی وجود ندارد و با گذشت سالها، خانه‌ها با افزایش قیمت فروخته می‌شوند.

به گزارش ایسنا، در حالی که بیشتر صاحب‌نظران در بخش مسکن معتقد بر طبیعی بودن روند رو به رشد قیمت مسکن طی سال‌ها می باشند اما ‌متقاضیان مسکن در چند سال اخیر که با رشد چند برابری قیمت مواجه بوده‌اند، از این شرایط ناراضی بوده‌اند که رییس اتحادیه مشاوان املاک در این باره می‌گوید مشاوران املاک در این راستا نقش تنظیم‌کننده بازار و جلب رضایت دو طرف برعهده دارند و خرید و فروش‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها بیش از هر چیز نیاز به فرهنگ‌سازی بیش‌تر دارد.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ