افزایش ماموریت‌های سکته مغزی اورژانس بدلیل واکسیناسیون کرونا تکذیب شد

شایعه افزایش ماموریت‌های سکته مغزی اورژانس با واکسیناسیون کرونا تکذیب شد.

افزایش ماموریت‌های سکته مغزی اورژانس بدلیل واکسیناسیون کرونا تکذیب شد

به گزارش ممتاز نیوز، یحیی صالح طبری گفت: طی روز های گذشته نشست خبری برگزار شد و طی آن اعلام کردیم که  ماموریت های اورژانس تهران که در رابطه با سکته های مغزی بوده است حدود ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در اورژانس کد ۲۴۷ مربوط به ماموریت های قلبی و کد ۷۲۴ مرتبط با ماموریت های سکته مغزی است گفت: در این نشست خبری اظهار کردیم که سال جاری ماموریت هایی که اورژانس انجام داده است نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است اما متاسفانه در فضای مجازی برخی این افزایش آمار را با واکسیناسیون مرتبط اعلام کرده بودند.

وی با بیان اینکه ارتباط دادن این آمار اورژانس با واکسیناسیون غلط است گفت: این دو هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. هیچ مقاله علمی در این خصوص که این را اثبات کند وجود ندارد و خواهش می کنیم که اجازه بدهند مجامع علمی در این خصوص بررسی و اعلام کنند.

صالح طبری در پایان گفت: امسال هماهنگی ها با بیمارستان های هدف انجام شده و این امر باعث شده است بیماران سکته مغزی با سرعت بیشتری پذیرش و درمان شوند. به همین دلیل انتقال بیماران سکته مغزی به بیمارستان ها نسبت به سال گذشته بیشتر و اثر بخش تر بوده است.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.