افزایش مسمومیت با ملاتونین در کودکان آمریکایی

نتایج یک بررسی حاکی از افزایش مسمومیت با ملاتونین در کودکان ایالات متحده است.

افزایش مسمومیت با ملاتونین در کودکان آمریکایی

به گزارش ممتاز نیوز، بررسی ها نشان می دهد که مسمومیت با ملاتونین در کودکان طی دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. این مطالعه نشان داد که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲، مراکز کنترل مسمومیت در ایالات متحده شاهد افزایش ۵۳۰ درصدی تماس‌هایی بودند که بر اساس آن کودکان مقادیر زیادی مکمل خواب‌آور مصرف کرده اند.

گفته شده بیش از ۲۶۰ هزار مورد مصرف ملاتونین گزارش شده است و از این تعداد بیش از ۲۷ هزار کودک نیاز به دریافت خدمات درمانی در یک مرکز مراقبت های بهداشتی داشته اند. دراین گزارش آمده است که بستری شدن در بیمارستان و سایر پیامدهای جدی ناشی از مصرف ملاتونین در کودکان از سال ۲۰۱۲ افزایش یافته است که بیشتر به دلیل افزایش مصرف اتفاقی دارو در کودکان پنج ساله و کمتر بوده است.

متخصصان آمریکایی تاکید کردند که تمهیدات در نظر گرفته شده در حوزه بهداشت عمومی باید بر آگاهی بخشی در مورد افزایش میزان مصرف ملاتونین در بین کودکان و توسعه اقدامات پیشگیرانه برای از بین بردن این خطر متمرکز شود.

به گزارش لایوساینس، ملاتونین هورمونی است که از طریق غده ای در مغز تولید می شود و به تنظیم ساعت زیستی بدن و چرخه خواب و بیداری کمک می کند. در ایالات متحده، داروی ملاتونین بدون نسخه و به عنوان داروی خواب برای بزرگسالان و کودکان در دسترس است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *