افزایش معوقات بانکی به مرز ۸۰ هزار میلیارد تومان

۲۹فروردین۱۳،

افزایش معوقات بانکی به مرز ۸۰ هزار میلیارد تومان | چاپ |
پنجشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۱۱:۴۰

بینا- عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از افزایش مطالبات معوق طی ماه‌های اخیر و رسیدن به مرز ۸۰ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ریشه افزایش معوقات بانکی است.
به گزارش بینا، عزت‌اله یوسفیان ملا در خصوص نتایج جلسه هفته جاری ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی،به تسنیم اظهار داشت: در این جلسه گزارش بانک مرکزی در خصوص وضعیت موسسات مالی و اعتباری و همچنین آمار تسهیلات و بدهی‌های سیستم بانکی مطرح شد.
وی با بیان اینکه در آخرین جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبات معوق سیستم بانکی ۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده بود،افزود: اما در مدتی که ستاد تشکیل جلسه نداد مطالبات معوق بانک‌ها به مرز ۸۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و رکورد تازهی را به ثبت رسانده است.
این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه به دستور جلسه هفته آینده ستاد اشاره کرد و گفت: قانون برنامه پنجم توسعه تکالیفی را برای بانک مرکزی در خصوص تغییر ساختار و نحوه نظارت در نظر گرفته است اما طی سه سال‌های اخیر بانک مرکزی به هر آنچه در این قانون آمده،‌عمل نکرده است؛هفته آینده قرار است در این خصوص بررسی های لازم را انجام دهیم.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *