افزایش موج اعتراضات به هتک حرمت پیامبر اسلام (ص)

به گزارش واحد مرکزی خبر مسلمانان کشورهای مختلف امروز در اعتراض به هتک حرمت پیامبر اعظم (ص) در یک فیلم آمریکایی تظاهرات برپاکردند . شرکت کنندگان در این تظاهرات ، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

 فلسطینی ها امروز در اعتراض به ساخت و پخش اینترنتی یک فیلم در آمریکا که درباره وهن پیامبر اسلام است تظاهرات برپاکردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات ، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.
مردم سودان در اعتراض به هتک حرمت به پیامبر اسلام تظاهرات کردند.
امروز مردم سودان در مقابل سفارت آمریکا در شهر خارطوم (پایتخت) تظاهرات کردند. این تظاهرات در اعتراض به ساخت و پخش فیلم موهن درباره پیامبر اسلام در آمریکا بود.
مردم افغانستان در اعتراض به ساخت فیلم موهن درباره پیامبر اسلام تظاهرات برپا می کنند.
پیش بینی می شود واکنشهای گسترده ای هم در افغانستان به انتشار این خبر صورت پذیرد. این خبر در شرایط بسیار حساسی منتشر می شود زیرا احساسات ضدآمریکایی در افغانستان به شدت شدید است. چندی پیش هم در داخل پایگاه نظامی آمریکا در بگرام افغانستان ، چند جلد قرآن سوزانده شد. این اقدام نظامیان آمریکایی با واکنشها و تظاهرات گسترده در افغانستان همراه شد. بسیاری از افغانها می گویند نمی خواهند نظامیان خارجی در خاک کشورشان حضور داشته باشند.مردم افغانستان به شدت از آمریکا خشمگین هستند. قرار است فردا در اکثر استانهای افغانستان، مردم تظاهراتی در اعتراض به ساخت و پخش این فیلم آمریکایی برپاکنند.

مردم مصر در اعتراض به اکران یک فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام در آمریکا در مقابل سفارت این کشور در قاهره تجمع کردند.
مسلمانان خشمگین با حمله به سفارت آمریکا، پرچم این کشور را به زیر کشیده، پاره کرده و سوزاندند.
تجمع کنندگان شعار می دادند «ملت مصر خواهان اخراج سفیر آمریکا از کشور است»، « با جان و خون مان از اسلام حمایت می کنیم».
تظاهرکنندگان مصری پلاکاردهایی در محکومیت این فیلم و تولید کنندگان آن در دست داشتند. آن ها به شدت از تولید کنندگان این فیلم یعنی قبطی های خارج نشین انتقاد کردند.
واتیکان که مرکز مسیحیان کاتولیک جهان است به انتشار فیلم ضد اسلام و پیامبر اسلام در آمریکا واکنش نشان داد. واتیکان در بیانیه ای این فیلم را «تحریک آمیز» خواند و از آن به شدت انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان انتشار فیلم آمریکایی اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر(ص) را اقدامی نفرت انگیز دانست.
رامین مهمانپرست گفت: جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات اسلامی را قویا محکوم و با احساسات جریحه دار شده امت اسلامی ابراز همدردی می کند.
وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران در ادامه هشدارهای قبلی تاکید می کند سکوت سیستماتیک و مستمر دولت آمریکا در مقابل اینگونه اقدامات منزجرکننده که در جهت اسلام ستیزی صورت می گیرد ، عامل اصلی استمرار این اقدامات است.

۴۹۴۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ